Tadeusz Majchrowicz odznaczony Medalem za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

• wtorek, 05 Marca 2024
  • Regiony

L. Fejkiel

Pełniący do listopada ubiegłego roku funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz otrzymał wczoraj w Sanoku wyjątkowe odznaczenie.

We wczorajszym Koncercie Finalowym V Konkursu „Katyń w pieśni i poezji” w Sanoku wzięli udział: Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Krzysztof Fal, wraz z Zastępcami, Szefem Oddziału w Sanoku Markiem Jurczakiem i Lucjanem Fejklem.

W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczył także były Przewodniczący ZR i były zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S” Tadeusz Majchrowicz. Przed Koncertem Krzysztof Zając zaprezentował niezwykłe pamiątki w Izbie Pamięci Księdza Zdzisława Peszkowskiego, wielkiego sanoczanina, Honorowego Obywatela Królewskiego Miasta Sanoka.

Podczas Koncertu Finałowego zaprezentowała się młodzież Szkół Podstawowych i Średnich w konkursie recytatorskim i wokalnym .
Głównym pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była Krystyna Chowaniec.

Wręczenie Medalu za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Miłym akcentem tego wydarzenia było odznaczenie Medalem za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Tadeusza Majchrowicza przez Prezes Koła w Sanoku Jolantę Smyczyńską i Prezes Zarządu Okręgu w Krośnie Krystynę Chowaniec.

„To niezwykle miłe, gdy po zakończeniu aktywności zawodowej, ktoś doceni to, co robiło się wcześniej. Wczorajsze wydarzenia w Sanoku i to odznaczenie jest dla mnie szczególnie ważne i miłe” – napisał w mediach społecznościowych Tadeusz Majchrowicz.