Akcja zakładowej „S” przełożyła się na wzrost uzwiązkowienia w Biedronce

• poniedziałek, 04 Marca 2024
  • Branże

Akcja zbierania podpisów pod petycją / fot. NSZZ "S" Region Warmińsko-Mazurski

Dzięki akcji NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska Organizacja Oddziałowa w Regionie Warmińsko-Mazurskim podwoiła swoją liczebność.

W dniach 28-29 lutego, w ramach współpracy Organizacji Międzyzakładowej w Jeronimo Martins i Działu Rozwoju Związku Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „S” przeprowadzono akcję rozwoju połączoną z podpisywaniem petycji przez pracowników sklepów Biedronka. To petycja Organizacji Zakładowej do Zarządu Spółki o poprawę warunków płacy i zatrudnieniu większej liczby pracowników.

Efekt przeszedł oczekiwania

W ramach akcji pracownicy podpisali ponad 20 deklaracji związkowych i złożyli kilkadziesiąt podpisów pod petycją. Tym samym Organizacja Oddziałowa w Regionie Warmińsko-Mazurskim podwoiła swoją liczebność.

– Akcja została przeprowadzona spontanicznie. Efekt przeszedł nasze oczekiwania. Spotykaliśmy się bardzo dobrym odbiorem społecznym wśród pracowników. W ciągu dwóch dni do organizacji zapisało się 24 osoby! Teraz petycja zostanie przekazana zarządowi Jeronimo Martins w Portugalii

– komentuje Krzysztof Krzyżaniak, zastępca przewodniczącego ZR Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”.

CZYTAJ TAKŻE: „Zakres zadań powinien być możliwy do realnego wykonania”. Zakładowa „S” w Biedronkach zbiera podpisy pod petycją do zarządu sieci

Źródło: NSZZ „S” Region Warmińsko-Mazurski / tysol.pl