Akcja informacyjna „S” przed dąbrowskim zakładem Sk Hi-tech battery materials Poland

• czwartek, 29 Lutego 2024
  • Rozwój Związku

/ fot. Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ "S"

Związkowcy ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności rozpoczęli 26 lutego akcję informacyjną przed zakładem Sk Hi-tech battery materials Poland w Dąbrowie Górniczej. Rozdając ulotki i przeprowadzając ankiety, zachęcali do zasilenia szeregów Związku, a także badali oczekiwania pracowników zatrudnionych w koreańskiej firmie.

Pracownicy reagowali pozytywnie

– Udało nam się porozmawiać z kilkudziesięcioma osobami wychodzącymi i wchodzącymi do zakładu. Wszyscy pozytywnie reagowali na informację, że Solidarność chce rozwinąć swoją działalność w spółce – oceniła Ksenia Ulanowicz-Sienkiel, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Związku Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”.

Akcja została zorganizowana przez pracowników biura rozwoju i zakładową Solidarność, która powstała w dąbrowskiej spółce w 2022 roku. Już w kolejnym roku, dzięki działalności związkowców, udało się wprowadzić pierwsze znaczące podwyżki wynagrodzeń dla załogi w wysokości średnio 800 zł brutto.

Koreańska firma Sk Hi-tech battery materials Poland w Dąbrowie Górniczej działa od 2021 roku i zatrudnia 450 osób. Zajmuje się produkującą separatorów do baterii jonowo-litowych.

Źródło: Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ „S”/ tysol.pl