Piotr Duda: Rolnicy już wiedzą, że dotknie ich Zielony Ład

• czwartek, 29 Lutego 2024
  • Kraj

Piotr Duda / fot. screen yt/tysol.pl

– Buta i arogancja polityków, szczególnie tych, którzy zasiadają w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej, jest bardzo duża. Z jednej strony na ulicy w Brukseli protestują rolnicy, z drugiej w Parlamencie Europejskim podejmowane są kolejne decyzje związane z Zielonym Ładem. Także przed nami daleka i ciężka droga – mówi w rozmowie z Tysol.pl Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

– Od wielu lat walczymy z tak zwaną polityką klimatyczno-energetyczną Unii Europejskiej. Monitorujemy sytuację, ale także głośno o tym mówimy, szczególnie przedstawiciele Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Do niedawna nie rozumiano, co Zielony Ład ma wspólnego z hutnikami, z rolnikami, z innymi branżami. A jednak ma – mówi przewodniczący.

„Buta i arogancja”

Dodaje, że dzisiaj rolnicy protestują, bo już wiedzą, że dotknie ich Zielony Ład.

– Buta i arogancja polityków, szczególnie tych, którzy zasiadają w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej, jest bardzo duża. Z jednej strony na ulicy w Brukseli protestują rolnicy, z drugiej – w Parlamencie Europejskim podejmowane są kolejne decyzje związane z Zielonym Ładem. Także przed nami daleka i ciężka droga – mówi Piotr Duda.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ:

Źródło: tysol.pl