Nowa organizacja związkowa w TPV Displays w Gorzowie

• piątek, 23 Lutego 2024
  • Rozwój Związku

17 lutego podczas spotkania w siedzibie Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” pracownicy zatrudnieni w TPV Displays Sp. z o.o założyli Tymczasową Komisję Zakładową. W wyniku wyborów Przewodniczącą została Magdalena Drozda, Sekretarzem Katarzyna Snoch natomiast Skarbnikiem Katarzyna Wojtasik.

W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Zarządu Regionu Waldemar Rusakiewicz i Zastępca Sławomir Steltmann.

Zmiany na lepsze

Skorzystaliśmy z prawa organizowania się w związek zawodowy i mamy zamiar – korzystając z przysługujących nam uprawnień – pewne kwestie obowiązujące dotychczas w Firmie polepszyć i zmienić. Doszliśmy już do wniosku, że w pojedynkę niewiele zdziałamy w sprawach, które według nas są bardzo ważne – powiedziała Magdalena Drozda.

Co dalej?

Związkowcy planują w najbliższej przyszłości dalsze działania. „Docieramy do maksymalnie dużej liczby pracowników i staramy się przekonać ich do wstąpienia do NSZZ „Solidarność”, gdyż duże poparcie pracowników to większa szansa na realizację naszych postulatów” – przekazują. „Zwróciliśmy się do pracodawcy o informacje dotyczące między innymi: warunków pracy i płacy /stosowne regulaminy/, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz o inne wewnętrzne uregulowania obowiązujące w TPV Displays Sp. z o.o. w oparciu o zdobytą wiedzę na temat funkcjonowania Firmy. Będziemy prowadzić działania, aby poprawić warunki, w których pracujemy” – dodają.

źródło: NSZZ „S” Region Gorzowski