W powiecie nowosądeckim powstały nowe organizacje Solidarności

• czwartek, 22 Lutego 2024
  • Rozwój Związku

/ fot. Region Małopolski NSZZ "Solidarność"

W czwartek 15 lutego odbyło się zebranie organizacyjno-wyborcze nowej Organizacji NSZZ „Solidarność” pracowników Urzędu Miasta Krynica-Zdrój. Pięć dni później swoje władze wybrali pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Urząd Miasta Krynica-Zdrój

W wyniku tajnych wyborów przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany Adam Gurgul, a członkami Komisji zostali: Małgorzata Rusinak, Katarzyna Smoleń-Lupa oraz Krzysztof Stós. Do Komisji Rewizyjnej wybrano z kolei: Anetę Krynicką, Łukasza Motykę, Natalię Pupczyk oraz Krystynę Radzik.

Na zebraniu podjęto również decyzję o przystąpieniu Komisji do Krajowej Sekcji Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej (PARiS). Wybrano też jednego elektora na WZD Krajowej Sekcji PARiS, którym został przewodniczący Adam Gurgul.

Kilka dni później, 20 lutego, zastępca przewodniczącego Regionu Małopolskiego Krzysztof Kotowicz wraz z wybranymi władzami Komisji Zakładowej spotkał się z burmistrzem miasta Piotrem Rybą, informując o powstaniu Związku. Spotkanie było okazją do omówienia zasad współpracy i najważniejszych spraw dotyczących pracowników Urzędu Miasta.

– Dużą pomoc w tworzeniu nowej organizacji wniosła przewodnicząca Komisji Zakładowej w Wodociągach Miasta Krynica Dorota Witassek, za co należą się wielkie podziękowania. To nie jedyna pomoc udzielona tworzącej się organizacji, gdyż zebranie założycielskie odbyło się gościnnie w lokalu zaprzyjaźnionej organizacji uzdrowiska krynickiego – podkreślili związkowcy.

Nadzór nad zebraniem założycielskim sprawowali Andrzej Gębara, przewodniczący RKW, oraz Witold Witkowski, członek Zarządu Regionu Małopolskiego, prawnik i sekretarz RKW, a także Krzysztof Kotowicz, zastępca przewodniczącego Regionu, który jednocześnie jest kierownikiem Oddziału Nowy Sącz.

DPS Nowy Sącz

Z kolei 20 lutego odbyło się zebranie, które wyłoniło władze organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Jest to już trzeci DPS podległy pod Urząd Miasta, w którym zawiązała się Solidarność. Pomoc w przeprowadzeniu procedury wyborczej zapewnili Krzysztof Kotowicz, zastępca przewodniczącego Regionu Małopolskiego, oraz Jacek Łukasik, członek Zarządu Regionu.

Zebrani odbyli szeroką dyskusję na temat działalności NSZZ „Solidarność”, jej struktury oraz korzyści wynikających z przynależności do naszego Związku.

W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono władze organizacji. Na przewodniczącą Komisji Zakładowej wybrano Katarzynę Gieniec, a jej zastępcą został Stanisław Ruszkowicz. Funkcję skarbnika pełnić będzie z kolei Klaudia Świerad.

Do zakładowej Komisji Rewizyjnej wybrano natomiast: Katarzynę Gołęziowską – przewodnicząca, Kamilę Tokarczyk – zastępca przewodniczącej, oraz Monikę Hajduk – członek Komisji.

Źródło: NSZZ „S” Region Małopolska