Solidarność w Urzędzie Miasta Rzeszów rośnie w siłę

• czwartek, 01 Lutego 2024
  • Rozwój Związku

/ Fot. Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność"

Organizacja zakładowa NSZZ „Solidarność” w rzeszowskim Urzędzie Miasta działa ponownie od roku.

Początkowo do Związku należało 21 osób, ale bardzo szybko dołączyli kolejni zainteresowani. Na koniec 2023 roku Solidarność w Urzędzie Miasta Rzeszów liczyła już 124 członków. Obecnie w skład organizacji zakładowej wchodzi 128 osób. Ta liczba może jednak szybko się zmienić, bo już zgłaszają się następni pracownicy.

„Obiecujemy dalszą ciężką pracę”

– Pracujemy systematycznie i systemowo. Ważnym elementem naszej pracy są walne zebrania członków Związku, które służą weryfikacji dotychczasowej działalności i mobilizacji do dalszego działania. Każde z tych zebrań, odbywających się w gościnnych murach siedziby Solidarności Regionu Rzeszowskiego, wzbudziło ożywioną dyskusję oraz służyło lepszemu poznaniu i większej integracji grona związkowców – podkreślają związkowcy.

– I choć niektórzy udają albo im się wydaje, że nas nie ma, choć podejmowane są próby marginalizowania Związku, choć części postulatów związkowych jeszcze nie spełniono, coraz mocniej zaznaczamy swoją obecność w Urzędzie Miasta i obiecujemy dalszą ciężką pracę – dodają.

Źródło: Region Rzeszowski NSZZ ,,S”