W Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Z. Nałkowskich w Lublinie powstała Solidarność

• piątek, 24 Listopada 2023
  • Rozwój Związku

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Z. Nałkowskich w Lublinie / fot. NSZZ "S" Region Środkowo-Wschodni

„Pracodawca nie chce z tobą rozmawiać, bo nie działasz legalnie? Jest wyjście – załóż Związek. Tak dokładnie zrobili pracownicy ze Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Z. Nałkowskich w Lublinie” – przekazuje Solidarność Regionu Środkowo-Wschodniego.

Jak mówi przewodnicząca Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, w spółdzielni działała Rada Pracownicza, ale były wobec niej zarzuty, że jest nielegalna, bo nie ma odpowiedniej liczby pracowników. W związku z tym zatrudnieni w SM im. Nałkowskich wzięli sprawy w swoje ręce i zorganizowali się w związek zawodowy. Trzeba przyznać, że zrobili to skutecznie, ponieważ na ten moment z 47 zatrudnionych tam pracowników 32 należy do NSZZ „Solidarność”.

„Chcemy wynegocjować lepsze warunki płacowe”

Na pytanie, co planują na najbliższy czas swojej działalności, mówią krótko – chcemy wynegocjować jak najlepsze warunki płacowe dla pracowników na przyszły rok. A poza tym przygotowują się do wyborów w organizacji, które zostały zaplanowane na 6 grudnia br.

Źródło: NSZZ „S” Region Środkowo-Wschodni/tysol.pl