Mazowiecka Solidarność promowała Związek na uroczystościach w Otwocku

• poniedziałek, 13 Listopada 2023
  • Rozwój Związku

Akcja mazowieckiej Solidarności, 12 listopada 2023 / fot. Małgorzata Dróżdż

To już kolejna akcja Działu Rozwoju Związku Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. 12 listopada związkowcy zachęcali do wstąpienia do Solidarności mieszkańców Otwocka.

W niedzielę w Otwocku odbywał się 2. Otwocki Bieg Niepodległości. Jednocześnie trwał piknik patriotyczny. Wzięli w niej udział przedstawiciele mazowieckiej Solidarności z Dariuszem Siarkowiczem, zastępca przewodniczącego ZR Mazowsze NSZZ „S”.

„Dla niektórych to pierwsza okazja, by dowiedzieć się o działalności Związku”

– Wychodzimy do ludzi, chcemy być widoczni. Ważne są dla nas dobre relacje z władzami samorządowymi podwarszawskich miejscowości. Ale zależy nam także, by jak najwięcej pracowników dowiedziało się o naszej działalności i po rozmowie z nami zdecydowało się przystąpić do Związku – powiedział nam podczas akcji Dariusz Siarkowicz.

Solidarność zagwarantowała moc atrakcji, szczególnie najmłodszym uczestnikom biegu i pikniku. Były konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki i dyplomy. Rozdawano balony z logiem Solidarności. – Koszt takiej akcji nie jest duży, a sprawia, że ludzie widzą nas. Dla niektórych to pierwsza okazja, by dowiedzieć się o działalności Związku – podkreślił przewodniczący Siarkowicz.

Wizyta w Otwocku była też okazją do rozmowy związkowców z prezydentem miasta Jarosławem Margielskim.

Namiot Solidarności cieszył się dużą popularnością wśród uczestników imprezy. Przedstawiciele mazowieckiej Solidarności zaś podkreślają, że działania polegające na bezpośrednim kontakcie z ludźmi na pewno będą powtarzali.

Źródło: tysol.pl