„Wychodzimy do pracowników”. Akcja ulotkowa mazowieckiej Solidarności

• piątek, 10 Listopada 2023
  • Rozwój Związku

Akcja Działu Rozwoju Związku Regionu Mazowsze NSZZ "S" / fot. M. Żegliński

W dniach 8-9 listopada br. pracownicy Działu Rozwoju Związku Regionu Mazowsze NSZZ „S” oraz związkowcy z Carrefour i Poczty Polskiej na ulicach Warszawy rozdawali ulotki zachęcające do wstąpienia do NSZZ „Solidarność”.

Akcję ulotkową przeprowadzono przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej (teren biurowego „Mordoru”) oraz przy stacji Metra Rondo ONZ.

„Stawiamy na rozwój”

To nie pierwsza taka akcja mazowieckiej Solidarności. – Podobne działania prowadziliśmy już w 2019 roku. Wówczas spotkały się z dużym zainteresowaniem. Po okresie pandemii postanowiliśmy więc je powtórzyć – mówi Katarzyna Zielińska z Działu Rozwoju Związku Regionu Mazowsze NSZZ „S”.

– W tej kadencji stawiamy na rozwój. Wychodzimy do pracowników, mieszkańców Warszawy, żeby z nimi rozmawiać i promować Związek. Tłumaczymy, jakie korzyści niesie ze sobą przynależność do Solidarności – zapewnia z kolei Dariusz Siarkowicz, Zastępca Przewodniczącego. – Warszawa jest trudnym terenem, dlatego cieszy nas spore zainteresowanie, ilość rozdanych ulotek i zdobyte kontakty, które mam nadzieję w najbliższym czasie dadzą pierwsze efekty – dodaje.

Ocieplić wizerunek Solidarności

– Ludzie pracujący w korporacjach czasem boją się, że założenie Związku będzie skutkowało utratą pracy, bo wiadomo, że rotacja w tych firmach jest duża. Mamy nadzieję, że nasze ulotki, rozmowy pomogą wielu osobom rozwiać wątpliwości i podjąć decyzję o wstąpieniu do Solidarności – mówi Katarzyna Zielińska. Dodaje, że bezpośredni kontakt z ludźmi i takie akcje, jak ta pozwalają także ocieplić wizerunek samej Solidarności.

Organizatorzy są zadowoleni z akcji i już zapowiadają kolejne.

Czytaj także: Solidarność w Play. Dobry dialog z nowym pracodawcą

Źródło: tysol.pl/NSZZ „S” Region Mazowsze