Solidarność powstała w Przedsiębiorstwie Inżynierii Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

• czwartek, 17 Sierpnia 2023
  • Rozwój Związku

fot. Region Podbeskidzie NSZZ "S"

Pracownicy Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej – komunalnej spółki z Czechowic-Dziedzic – postanowili utworzyć u siebie związek zawodowy.

Pracownicy wybrali, oczywiście, „Solidarność”! To najmłodsza organizacja związkowa na Podbeskidziu, wpisana do rejestru zakładowych organizacji NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie pod numerem 735.

Przewodniczący już wybrany

W środę 9 sierpnia 2023 roku związkowcy z czechowickiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej przeprowadzili wybory. Przewodniczącym Komisji Zakładowej wybrany został Wacław Drobik. Z ramienia podbeskidzkiej „Solidarności” w zebraniu wyborczym uczestniczyli członkowie Prezydium ZR Andrzej Kołodziejski i Piotr Gołąb.