Solidarność w GPO rośnie w siłę

• środa, 09 Sierpnia 2023
  • Rozwój Związku

GPO oczekuje, że w kolejnych latach zamówień i kontrahentów nie zabraknie. W związku z tym liczy się z możliwością dalszego powiększania kadry, planuje produkcję nowych modeli generatorów i otworzenie nowych miejsc produkcji.

Od maja tego roku liczba członków Solidarności wzrosła w zakładzie 12-krotnie.

Na początku maja, gdy rejestrowano organizację związkową było ich zaledwie 10. Po dwóch tygodniach Solidarność liczyła już niemal 100 członków. Teraz organizacja związkowa w Generator Produkcja Opole Sp. z o. o. liczy 120 osób i ciągle rośnie w siłę.

– Założyliśmy związek, bo chcemy przeciwdziałać ewentualnym niekorzystnym zmianom i stać na straży zachowania aktualnych warunków pracy. Pracownicy chcą wiedzieć, co się dzieje i mieć wpływ na podejmowane decyzje – skomentował Marek Szaforz, przewodniczący OZ w Generator Produkcja Opole Sp. z o. o.

Generator Produkcja Opole Sp. z o. o powstała w 2015 roku w Polsce jako wewnętrzny zakład produkcyjny Generatorów do Turbin Wiatrowych. Tego typu Zakład Produkcyjny na obecną chwilę jest jedynym Zakładem w Polsce.

źródło: solidarnosc.org.pl/opole