Piotr Duda w PR24: Nie oddamy ani centymetra kopalni i elektrowni Turów

• czwartek, 29 Czerwca 2023
  • W mediach

– Jak brakuje merytoryki, to rozpoczyna się chamstwo. Donald Tusk to bandyta polityczny nastawiony na prowokowanie. Tak było w Jeleniej Górze, gdzie związkowcy broniący miejsc pracy w Turowie zostali opluci i zwyzywani. To skandaliczna sytuacja, ale każdy z Polaków może sobie wyrobić własne zdanie – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Piotr Duda komentował wczoraj na antenie radia PR 24 wydarzenia, jakie dzieją się wokół kopalni i elektrowni Turów. M.in. wystąpienie Donalda Tuska w Jeleniej Górze, podczas którego krytykował działania rządu ws. Turowa oraz postawę związkowców z Solidarności.

– Donald Tusk mówi, że Solidarność to przybudówka Prawa i Sprawiedliwość. Nie, Solidarność jest niezależnym związkiem zawodowym, a przybudówką niemieckiego rządu jest Platforma Obywatelska. Wszystkie działania Tuska związane choćby z Turowem są nakierunkowane na to, żeby zamknąć kompleks Turów, a dać pracę polskim pracownikom w niemieckich kopalniach. Nie dopuścimy do tego, nie oddamy centymetra kopalni i elektrowni Turów

– podkreślał przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

„Kolejne decyzje nastawione na to, żeby zamknąć kopalnię”

– Sytuacja jest dla nas jasna, TSUE dał nam jasno do zrozumienia, że może w każdej chwili zamknąć tysiące miejsc pracy. Kolejne decyzje NSA i WSA są nastawione na to, żeby zamknąć tę kopalnię. Wnioski pseudoekologów i ekoterrorystów są brane pod uwagę, zaś to, co robi Solidarność, która jest merytorycznie przygotowana do rozmów, nie jest – dodał Piotr Duda.

Całej rozmowy można posłuchać na stronie Polskiego Radia 24.