Dziś jest: Poniedziałek 13 lipca 2020 Imieniny: Irwina, Margarety, Sary

 

Tygodnik "Solidarność"

 

Elektroniczna legitymacja związkowa

POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

13 lipca 2020 r.

Piotr Duda: Wygrał kandydat, który jako jedyny zabiegał o poparcie "Solidarności"

Wybory prezydenckie wygrał kandydat wspierany i popierany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Prezydent przyjazny pracownikom, dzięki któremu udało się naszemu Związkowi wprowadzić wiele dobrych rozwiązań dla polskich pracowników i polskich rodzin.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2020 r.

PKW podała wyniki na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów! Kto wygrał wybory?

- Wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną w sposób znaczący na wyniki wyborów prezydenckich - poinformował na konferencji prasowej przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Wszystko wskazuje na to, że II turę wyborów prezydenckich wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
Zamość, 10 lipca 2020 r.

Prezydent na finiszu kampanii: To dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie

To jest dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek na finałowym wiecu w Zamościu (Lubelskie).

czytaj więcej...
 
Krosno, 10 lipca 2020 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19, kolejne posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” odbyło się w dniu 10.07.2020 r. w obiekcie Centrum Edukacji Ekologicznej, położonym w pięknej scenerii ogrodu botanicznego przy biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

czytaj więcej...
 
9 lipca 2020 r.

KSPH "S": Ograniczenie handlu nie przeszkadza 70 proc. Polaków

70% Polaków uważa, że ograniczenie handlu w ogóle im nie przeszkadza, tak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS dla Santander Consumer Bank, opublikowanych w dniu 09.07.2020 r.

czytaj więcej...
 
9 lipca 2020 r.

Liczby pokazują jak bardzo był potrzebny. ZUS wypłacił 92 mln zł w ramach dodatku solidarnościowego

Wypłaciliśmy już 92,4 mln zł w ramach dodatku solidarnościowego; świadczenie jest wypłacane w ekspresowym tempie - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Prawo do dodatku w wysokości 1400 zł przysługuje osobom, które po 15 marca straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19.

czytaj więcej...
 
8 lipca 2020 r.

PAD podpisał porozumienie z Solidarnością Leśników: Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów

Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów, cieszę się, że tego typu pomysły nie znalazły odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym - podkreślił prezydent Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym w miejscowości Zastawie (Lubelskie).

czytaj więcej...
 
6 lipca 2020 r.

Konrad Wernicki: Dla Solidarności wybór jest oczywisty

Wielu zarzuca Solidarności upolitycznienie przez jawne wspieranie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, jakoby było to niewłaściwe dla związku zawodowego. Jednak spójrzmy na to zdroworozsądkowo. Jak NSZZ Solidarność miałaby nie poprzeć Prezydenta, który przywrócił godność pracownikom?

czytaj więcej...
 
3 lipca 2020 r.

„Green Deal” groźny dla polskich miejsc pracy. OPZZ-towi i Forum ZZ to nie przeszkadza

OPZZ i Forum ZZ nie sprzeciwiły się dwom dokumentom Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, które zagrażają setkom tys. polskich miejsc pracy. Szczególnie w przemyśle energochłonnym – informuje w liście do członków Związku szef „Solidarności” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
3 lipca 2020 r.

Prezydent chce zmian w Prawie oświatowym. "Działalność organizacji w szkołach wymaga zgody rodziców"

- Składam prezydencki projekt zmiany Prawa oświatowego, zgodnie z którym działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców – poinformował w piątek prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

 

Lokale do wynajęcia
w budynku Regionu

 

KORONAWIRUS
PORADNIK PRAWNY

 

Podkarpacki Związkowiec