Dziś jest: Poniedziałek 16 września 2019 Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

 

 

Tygodnik "Solidarność"

 

Elektroniczna legitymacja związkowa

POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

13 września 2019 r.

„Solidarność” podczas jasnogórskiej pielgrzymki weźmie udział w modlitwie „Polska pod Krzyżem”

„Solidarność” weźmie udział w modlitwie „Polska pod Krzyżem” w ramach XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. W modlitewnej łączności z Włocławkiem, w pierwszym dniu pielgrzymki 14 września o godz. 21.45 członkowie NSZZ „Solidarność” wezmą udział w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich Wałach. Modlitwę poprowadzi Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” ks. Prałat Krzysztof Mijal.

czytaj więcej...
 
12 września 2019 r.

Dzięki Solidarności zakładowy fundusz świadczeń socjalnych wzrośnie szybciej

Sejm przegłosował szybszy wzrost wskaźnika naliczania zakładowego funduszu socjalnego. Od sierpnia br. podstawą będzie przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w drugim półroczu 2014 r. To szybciej, niż dotychczasowa propozycja rządu. To kolejny pozytywny efekt dwustronnych negocjacji „Solidarności” z Rządem.
czytaj więcej...
 
11 września 2019 r.

"Żądamy realizacji postulatów z 7 kwietnia!". NSZZ Solidarność w ostrym liście do min. Piontkowskiego

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” wskazując na opieszałość rządu w kwestii realizacji Porozumienia z 7 kwietnia br. domaga się wypełnienia zobowiązań wobec środowiska oświatowego. Mając na uwadze wagę problemu, przedstawiciele KSOiW skierowali 9 września do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego pismo w tej sprawie.

czytaj więcej...
 
11 września 2019 r.

Pensja minimalna osiągnie poziom 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia!

Rząd podjął decyzję o podniesieniu minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku do wysokości 2600 zł. Oznacza to, że minimalne wynagrodzenie w relacji do przeciętnego wynagrodzenia osiągnie poziom 50 proc. Taka decyzja jest realizacją jednego ze sztandarowych postulatów NSZZ „Solidarność”, który w formie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej złożyliśmy już w 2011 roku. Wtedy koalicja PO-PSL wyrzuciła ten projekt do kosza razem z ponad 200. tysiącami podpisów.

czytaj więcej...
 
10 września 2019 r.

Solidarność wciąż budzi w świecie fascynację i zdziwienie. Instytut Dziedzictwa rozpoczyna trudną drogę

Pod sztandary nowego związku tłumnie garnęły się różne środowiska, robotnicy, intelektualiści, przedstawiciele Kościoła i lewicy laickiej, młodzież i weterani walk niepodległościowych. Ten zawsze jednak stał na gruncie wartości chrześcijańskich, zarówno w sensie formalnym i w ramach swojego statutu, jak i duchowym.

czytaj więcej...
 
7 września 2019 r.

Wielki sukces „Solidarności” - minimalna w 2020 roku wzrośnie do 2600 zł!

Zaledwie dwa dni temu 5 września informowaliśmy o deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, który po rozmowie z szefem „Solidarności” Piotrem Dudą zapowiedział, że rozważy wyższy wzrost płacy minimalnej niż deklarowany przez rząd poziom 2450 zł. Dzisiaj ogłasza – pensja minimalna w 2020 wyniesie – 2600 zł, osiągając tym samym poziom 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. - To wielki sukces „Solidarności” - powiedział portalowi Tysol.pl szef Związku.

czytaj więcej...
 
6 września 2019 r.

Od września kolejne zmiany w prawie pracy!

W maju 2019 roku w życie weszło wiele istotnych zmian w zakresie prawa pracy. Kolejne zmiany czekają pracowników i pracodawców od września tego roku. Zmienią się przepisy o dyskryminacji – stworzony zostanie otwarty katalog przesłanek dyskryminacyjnych.

czytaj więcej...
 
Zakopane, 4-6 września 2019 r.

II Forum Młodych NSZZ „Solidarność” - Chcemy zmian!

Chcą większego wsparcia, większego wpływu na funkcjonowanie Związku i lepszych możliwości osobistego rozwoju. Konieczna jest też zmiana wizerunku Solidarności, jako nowoczesnego związku zawodowego, który bardziej powinien otwierać się na inne środowiska i grupy zawodowe. To główne wnioski po II Forum Młodych, zorganizowanym w Zakopanem przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
5 września 2019 r.

Premier Morawiecki po rozmowie z Piotrem Dudą: rozważymy wyższą płacę minimalną

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy dziennikarz Polsat News spytał premiera Mateusza Morawieckiego czy płaca minimalna może wzrosnąć? Po rozmowie z przewodniczącym „Solidarności” Piotrem Dudą rozpocząłem dodatkowe analizy - odpowiedział premier.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 września 2019 r.

Pożegnanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

Dobiega końca roczna Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność”. Ostatnim akordem była Msza Święta w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie, której przewodniczył Metropolita Przemyski JE ks. Arcybiskup Adam Szal.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

 

Podkarpacki Związkowiec