Dziś jest: Piątek 25 maja 2018 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

24 maja 2018 r.

Ostrożnie z szerokim otwarciem rynku pracy

Do liberalizacji warunków wydawania zezwoleń na prace cudzoziemców należy podchodzić z dużą ostrożnością. Szerokie otwarcie rynku pracy na cudzoziemców może nie sprzyjać ochronie miejsc pracy polskich obywateli, szczególnie w sytuacji pogorszenia się sytuacji gospodarczej – uważa Prezydium Komisji Krajowej oceniając projekt rozporządzenia dot. warunków wydawania zezwoleń.

czytaj więcej...
 
23 maja 2018 r.

Piotr Duda w PR24: Wałęsa nie chciał wspierać niepełnosprawnych. Przyszedł, by oni pomogli obalić PiS

"Jasne jest, że Lech Wałęsa nie przyszedł wspierać protestujących, pomóc rozwiązać konflikt, nie przyszedł by być mediatorem. Przyszedł po to, by oni pomogli obalić PiS. Tak to wyglądało. On chciał ich wykorzystać do obalenia rządów Prawa i Sprawiedliwości" - mówił przewodniczący Solidarności Piotr Duda, który był dzisiaj gościem Krzysztofa Świątka w Polskim Radiu 24.

czytaj więcej...
 
22 maja 2018 r.

"Nasi" we władzach krajowych

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ "Solidarność" dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Sekcji, którym ponownie został kol. Bolesław Potyrała, w skład 20 - osobowej Rady Sekcji wszedł również kol. Andrzej Zając - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w PGNiG Technologie S.A.

czytaj więcej...
 
Lublin, 16-18 maja 2018 r.

Forum Prawników Związkowych 2018

 

W dniach 16-18 maja 2018 r., w Hotelu Lwów w Lublinie odbyło się XVI Forum Prawników Związkowych. 

 

czytaj więcej...
 
18 maja 2018 r.

H. Nakonieczny: Od 2010 w budżetówce nie wzrosły płace. Postulujemy zmianę.

Pensje w budżetówce zamrożono w 2010 roku. Teraz „S” postuluje, aby wzrosły o 12 proc. Prezydium Komisji Krajowej „S” przedstawiło propozycje podwyżki płac w budżetówce, wzrostu wynagrodzeń, minimalnego wynagrodzenia oraz wzrostu emerytur i rent w 2019 roku. O szczegółach mówi Henryk Nakonieczny, członek prezydium „S” do spraw dialogu społecznego, w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

czytaj więcej...
 
Budapeszt, 17 maja 2018 r.

Spotkanie liderów związków zawodowych Grupy Wyszehradzkiej

Odbywające się co pół roku spotkanie miało miejsce tym razem w Budapeszcie. Przygotowały je wspólnie wszystkie konfederacje związków węgierskich (ESZT, LIGA, SZEF, MASZSZ i MOSZ) powierzając koordynację MASZSZ. Spotkanie prowadził przewodniczący tej organizacji Laszlo Kordas.

czytaj więcej...
 
16 maja 2018 r.

Zakaz handlu w niedzielę. Szykują się zmiany w przepisach

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej szykuje zmiany w przepisach dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowe regulacje mają na celu ukrócenie procederu obchodzenia zakazu handlu.

czytaj więcej...
 
16 maja 2018 r.

Handlowa Solidarność chce wzmocnienia kontroli PIP

Handlowa Solidarność zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka o zintensyfikowanie kontroli w sklepach, które obchodzą zapisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Chodzi przede wszystkim o placówki, które zmieniają rodzaj przeważającej działalności w rejestrze PKD, aby skorzystać z wpisanych do ustawy wyłączeń od ograniczeń w handlu.

czytaj więcej...
 
16 maja 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 17: integracja osób niepełnosprawnych

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

czytaj więcej...
 
9 maja 2018 r.

Ruszają rozmowy na temat płacy minimalnej oraz wynagrodzeń w sferze budżetowej

Przed majówką do Rady Dialogu Społecznego wpłynął Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2018-2021 (WPFP) przedstawiający między innymi wstępną prognozę wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę prac nad projektem ustawy budżetowej na następny rok.

czytaj więcej...
 
 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec