Dziś jest: Wtorek 26 marca 2019 Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

31 stycznia 2018 r.

Piotr Duda: To wielki krok do przodu w kierunku cywilizacji i podmiotowego traktowania pracowników

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj w Pałacu Prezydenckim ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, oraz niektóre inne dni. Podczas uroczystości obecny był przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, który nie ukrywał, że realizacja tego postulatu była niezwykle ważna dla związkowców.

czytaj więcej...
 
Krosno, 29 stycznia 2018 r.

Wybory władz statutowych Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W dniu 26 stycznia 2018 r. w restauracji Elwit odbyły się wybory władz statutowych Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. Przewodniczącym Komisji Miedzyzakładowej został ponownie wybrany Kol. Wojciech Jarząb.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2018 r.

Piotr Duda: Przeanalizujemy Kodeks Pracy, aby więcej pracowników miało wolne niedziele

Trzeba zweryfikować rozdział 7 kodeksu pracy, który mówi m.in. o wolnej niedzieli – powiedział w dzisiejszym programie „Minęła 8” na TVP Info Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność”. Wyjątki dopuszczające pracę w ten dzień są zbyt ogólne i nadużywane. Trzeba je zmienić, aby jak najwięcej pracowników mogło spędzać niedzielę z rodziną.

czytaj więcej...
 
24 stycznia 2018 r.

Budżet na 2018 rok: jest postęp, więc czas na odmrożenie płac

Sejm w ferworze publicznego dyskursu o blamażu opozycji przy procedowaniu ustaw aborcyjnych, jak gdyby niepostrzeżenie, uchwalił najważniejszą z ustaw na ten rok, czyli budżet na 2018 r. z deficytem nieprzekraczającym 41,5 mld zł. Na cele społeczne po sukcesie polityki podatkowej i zdjęciu kagańca ograniczeń procedur nadmiernego deficytu rząd planuje wydać 75 mld zł zebrane z podatków.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 22 stycznia 2018 r.

Kolejne spotkanie w sprawie PGNiG Technologie S.A.

W siedzibie PGNiG S.A. w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w sprawie projektu restrukturyzacji zakładu Pracy PGNiG Technologie S.A. Spotkanie zostało zorganizowane jako kontynuacja uprzednio prowadzonych rozmów, które rozpoczęto z inicjatywy Przewodniczacego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w PGNiG Technologie S.A. - Andrzeja Zająca.

czytaj więcej...
 
Krosno 19 stycznia 2018 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność" i przekazanie eksponatów na rzecz powstającej Izby Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się, jak 19. dnia każdego miesiąca, msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
19 stycznia 2018 r.

Rozwój w roku 2017

Ostatni rok dla organizatorów Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” był wyjątkowo pracowity i skomplikowany. Połączenie działów rozwoju i szkoleń, współpraca z regionami, kilkanaście kampanii lokalnych, ogólnopolskich a także międzynarodowych. Działając wspólnie z organizatorami z regionów udało nam się przyłączyć do związku prawie 1 600 nowych członków. Utworzyliśmy 22 nowe organizacje związkowe i rozwinęliśmy ponad 80 już istniejących. Podpisaliśmy kilka umów o współpracy z instytucjami międzynarodowymi, regionami oraz komisjami zakładowymi. Uczestniczyliśmy w pracach zespołu ds. rozwoju związku przy KK, byliśmy wszędzie tam, gdzie poruszano temat organizowania pracowników.

czytaj więcej...
 
17 stycznia 2018 r.

Tadeusz Majchrowicz o rekonstrukcji rządu: Kibicujemy i robimy swoje

Musimy przyzwyczaić się do sytuacji, że zmienia się koncepcja i wówczas muszą zachodzić także zmiany personalne. Do nowych zadań wyznacza się nowych ludzi – mówi Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, w rozmowie z Barbarą Michałowską.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 14-15 stycznia 2018 r.

78. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu. Była to jednocześnie pierwsza warta w 2018 roku.

czytaj więcej...
 
16 stycznia 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 1: prawo do edukacji

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec