Dziś jest: Niedziela 24 marca 2019 Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

2 sierpnia 2017 r.

Ministerstwo proponuje korektę w górę pensji minimalnej – ciągle poniżej oczekiwań NSZZ „S”

Podniesienie minimalnego wynagrodzenia w 2018 r. do 2.100 zł brutto i stawki godzinowej do 13,70 zł proponuje w projekcie rozporządzenia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj więcej...
 
28 lipca 2017 r.

Oddaj krew w sierpniu!

Zgodnie z uchwałą XXII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" od 2008 r. sierpień został ustanowiony Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ "Solidarność". To wyraz wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II i praktyczna realizacja Jego nauki. Dlatego Solidarność jak co roku apeluje do członków Związku, aby w tym miesiącu w sposób szczególny zaangażowali się w tę akcję.

czytaj więcej...
 
28 lipca 2017 r.

Timmermans chce cofnąć reformę wieku emerytalnego w Polsce

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podczas słynnej już konferencji prasowej na temat reformy sądownictwa w Polsce, zakwestionował przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego.

czytaj więcej...
 
Krosno, 25 lipca 2017 r.

REGION: Szkolenie z zakresu procedury zawierania układów zbiorowych

W dniu dzisiejszym odbyło się szkolenie dla członków NSZZ "Solidarność" w naszym Regionie. Jego przedmiot stanowiła procedura zawierania układów zbiorowych pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 24 lipca 2017 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się posiedzenie Prezydium ZR.

czytaj więcej...
 
21 lipca 2017 r.

Piotr Duda w obronie pracowników Sądu Najwyższego nie będących sędziami

Pracownicy Sądu Najwyższego, którzy nie są sędziami Sądu, zwrócili się do Piotra Dudy Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z apelem o podjęcie interwencji w sprawie projektowanych zapisów ustawy, które naruszają zasady ochronne stosunku pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 lipca 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie, jak każdego 19-tego dnia miesiąca (w dniu śmierci Patrona NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzego Popiełuszki) odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 17 lipca 2017 r.

Pikieta ws. sieci szpitali pod budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie

Tuż po godz. 10:00 pod budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie rozpoczęła się pikieta ws. sieci szpitali, organizowana przez Stowarzyszenie "Czyń Dobro, Mimo Wszystko", do której decyzją Prezydium ZR przyłączył się również nasz Region.

czytaj więcej...
 
Krosno, 13 lipca 2017 r.

Decyzja Prezydium ZR o przyłączeniu się do pikiety ws. krośnieńskiego szpitala

 Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie informuje, iż w dniu 3 lipca 2017 r. Zarząd Regionu podjął stanowisko ws. sieci szpitali. Stanowisko to skierowaliśmy w tym samym dniu m.in. do Pana Roberta Bugaja – Dyrektora Podkarpackiego NFZ, jednak nie otrzymaliśmy na nie do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi.

 

czytaj więcej...
 
12 lipca 2017 r.

Piotr Duda: Wielu związkowców apeluje o to, by odebrać Wałęsie honorowe członkostwo „Solidarności"

- Otrzymuję mnóstwo stanowisk organizacji zakładowych, by odebrać Lechowi Wałęsie honorowe członkostwo „Solidarności”. Ludzie są tym wszystkim podenerwowani" - powiedział Piotr Duda w wywiadzie dla wPolityce.pl. "W poniedziałek będzie wielu stoczniowców i górników i wielu członków „Solidarności”. Przyjeżdżają tam jednak nie dlatego, że ktoś ich do tego zmusza i że tu jest organizowana jakaś akcja związkowa, tylko co miesiąc wielu z nas jest na Krakowskim Przedmieściu" -dodał przewodniczący NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec