Dziś jest: Piątek 24 maja 2019 Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

Krosno, Brzozów, Jasło, 9 października 2017 r.

Zaproszenie na uroczystą mszę świętą w 33. rocznicę narodzin dla nieba bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie serdecznie zaprasza członków i sympatyków naszego Związku na msze święte, które odbędą się 19 października br. w 33. rocznicę narodzin dla nieba Patrona NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
2 października 2017 r.

Niedziele dla rodzin

Z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

czytaj więcej...
 
29 września 2017 r.

Piotr Duda dla Tysol.pl o "kompromisie" w/s Wolnych Niedziel: To nie kompromis - to kompromitacja PiS

W związku z informacjami publikowanymi przez telewizję i radio publiczne o rzekomym porozumieniu NSZZ „Solidarność” z PiS w sprawie ograniczenia handlu tylko w dwie niedziele w miesiącu oświadczam, że żadnego porozumienia w tej sprawie nie ma i nie będzie. W wielu innych sprawach możemy szukać różnych rozwiązań, ale ograniczenia handlu we wszystkie niedziele „Solidarność” nie odpuści. - mówi Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 27 września 2017 r.

Posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

W sali Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
28 września 2017 r.

PR24: Solidarność ocenia projekt przyszłorocznego budżetu państwa

Sytuacja budżetu państwa jest bardzo dobra, więc można przeznaczać znacznie kwoty na cele społeczne. Jednak nie ze wszystkiego jesteśmy zadowoleni. Nie akceptujemy np.mrożenia funduszu płac w sferze budżetowej, już ósmy rok z rzędu - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, w audycji "Kapitał i praca" ekspoertka NSZZ "Solidarnpść" Katarzyna Zimmer-Drabczyk.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 września 2017 r.

Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

W zakładzie pracy BWI Poland Technologies Sp. z o.o. odbyło się sprawozdawcze Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Korczyna, 20 września 2017 r.

Wyróżnienie "Za zasługi dla kolarstwa polskiego" dla Wójta Gminy Korczyna

Podczas Sesji Rady Gminy Korczyna, Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz, w imieniu NSZZ "Solidarność" oraz Jan Muzyka radny powiatu jasielskiego w imieniu Polskiego Związku Kolarskiego wręczyli odznaczenie "Za zasługi dla kolarstwa polskiego" Wójtowi Gminy Korczyna - Janowi Zychowi, oraz Elżbiecie Rajchel - Inspektorowi ds. Obrony i ochrony przeciwpożarowej.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 września 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

Stało się juz tradycją, iż każdego 19-tego dnia miesiąca w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej, odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 17 września 2017 r.

35. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Solidarność u tronu Jasnogórskiej Pani

Zakończyła się 35. Pielgrzymka Ludzi Pracy zainicjowana przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w 1983 roku. W tym roku Solidarność pielgrzymowała pod hasłem: "Matka sprawiedliwości społecznej nauczycielką miłosierdzia". Mszy św. przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski i Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy. Na Jasnej Górze zgromadzili się m.in. rodzina bł. ks. Jerzego, minister Stanisław Szwed, zastępca Głównego Inspektora Pracy, parlamentarzyści. Odczytany został także list prezydenta Andrzeja Dudy.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 16 września 2017 r.

Ręce precz od Polski - Solidarność protestowała przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej

To była pierwsza demonstracja zorganizowana przez NSZZ Solidarność przeciwko zapowiedziom Komisji Europejskiej o próbach nacisku na rząd Beaty Szydło w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. – Jeśli będzie potrzeba, to pojedziemy protestować do Brukseli. Nie poddamy się – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec