Dziś jest: Sobota 25 maja 2019 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

5 grudnia 2017 r.

Senacka komisja głucha na głos partnerów społecznych

Mimo apeli związków zawodowych i organizacji pracodawców senacka Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej większością głosów zaakceptowała szkodliwe zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. Niestety wśród tych którzy zlekceważyli wspólny głos partnerów społecznych znalazł się Stanisław Kogut, były zasłużony działacz kolejarskiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2017 r.

Życzenia dla Górników

 Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w tym szczególnym dniu pragnie złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalń i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

 

czytaj więcej...
 
29 listopada2017 r.

Posłowie zaakceptowali działania inspekcji

Sejm RP na posiedzeniu 24 listopada 2017 r. przyjął sprawozdanie głównego inspektora pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2016 r. Opowiedziały się za tym wszystkie kluby poselskie. Sprawozdanie przedstawił główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek.

czytaj więcej...
 
28 listopada 2017 r.

A. Bujara: Ustawa spełnia dwie trzecie oczekiwań związku. Ta jedna trzecia cały czas czeka na spełnienie

- Ustawa spełnia dwie trzecie oczekiwań związku. Ta jedna trzecia cały czas czeka na spełnienie - mówił w TVN24 Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". To nie koniec batalii o ograniczenia handlu w niedziele. Solidarność zapowiada, że będzie walczyć o objęcie ustawą też e-handlu oraz centrów logistycznych.

czytaj więcej...
 
28 listopada 2017 r.

Pół miliona osób w Polsce pracuje na czarno

W szarej strefie poza oficjalnym i w miarę ucywilizowanym rynkiem pracy pozostaje w Polsce 500 tys. osób. Rocznie ZUS traci z tego powodu nawet 1,5 mld zł. Dotyczy to nie tylko Polaków, ale przede wszystkim pracowników – gości z Ukrainy.

czytaj więcej...
 
24 listopada 2017 r.

Wielki sukces "Solidarności"! "Wolne niedziele" przegłosowane: Zakaz handlu w niedziele od 2020 roku

 

Sejm przegłosował ustawę, która w pierwszej fazie ogranicza, a od 2020 r. w praktyce zakazuje handlu w niedziele. Za uchwaleniem ustawy głosowało 254 posłów. Przeciw było 156, a 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

 

czytaj więcej...
 
20 listopada 2017 r.

Mediacje, jako sposób rozwiązywania sporów

Podpisaniem porozumienia dotyczącego mediacji pracowniczych zakończyła się konferencja pt. „Perspektywy mediacji w stosunkach pracy w Wielkopolsce”, która w piątek 17 listopada 2017r. odbyła się na wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Organizatorami konferencji byli: Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, Pracodawcy RP Wielkopolska oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 listopada 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

W kościele pow. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się, jak 19. dnia każdego miesiąca, msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
17 listopada 2017 r.

Rząd łamie elementarne zasady dialogu społecznego i wprowadza groźną ustawę

Przyjęcie nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych znoszącej górny limit, od którego potrąca się składki na FUS (dzisiaj to 30. krotność przeciętnego wynagrodzenia) w trybie jaki przyjął rząd, a więc z pominięciem Rady Dialogu Społecznego, będzie zdaniem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” złamaniem zasad prawidłowej legislacji i może być zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Związek negatywnie opiniując sam projekt, ostro skrytykował rząd za łamanie elementarnych zasad dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
17 listopada 2017 r.

Piotr Duda: Potrzebujemy sprawnej policji pracy, a więc wyposażenia PIP w skuteczne narzędzia

- Jeżeli mamy sieć handlową, gdzie na tej samej kasie w Niemczech kasjerka zarabia czterokrotnie więcej niż jej koleżanka kilka kilometrów dalej w Polsce, a do tego obsady w niemieckim markecie są dwukrotnie większe niż w tym samym w Polsce, to coś jest nie tak! - podkreśla szef Solidarności. - mówi szef Solidarności dla portalu Pulshr.pl.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec