Dziś jest: Sobota 25 maja 2019 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

17 listopada 2017 r.

Opinia pracowników? Polscy pracodawcy nie byli zainteresowani...

Polskie akcjonariaty pracownicze praktycznie udały się tylko tam, gdzie były silne związki zawodowe. Przede wszystkim „Solidarność” - powiedział podczas 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”. Jego zdaniem, tylko pracownicy zorganizowani w związek zawodowy mogą być realnym przedstawicielstwem załogi, dającym realne narzędzia do budowy akcjonariatu pracowniczego.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2017 r.

ECS – stracona dekada

Wydawałoby się, że wybór nowego szefa teoretycznie jednej z ważniejszych instytucji kultury w Polsce powinien rozpalać emocje od Bałtyku po Tatry. Tymczasem wokół tej ważnej sprawy panuje jakaś dziwna cisza. A kandydat na nowego dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności zgłosił się tylko jeden i jest to obecny dyrektor Basil Kerski.

czytaj więcej...
 
Krościenko Wyżne, 11 listopada 2017 r.

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada

Powiatowe obchody uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w tym roku w Krościenku Wyżnym.

czytaj więcej...
 
Krosno, 11 listopada 2017 r.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Krośnie, Jaśle i Sanoku

Jak co roku, w Krośnie  obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Głównym punktem programu uroczystości była Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Tradycyjnie, po mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów.Tradycyjnie w obchodach wzięła udział kampania honorowa Strzelców Podhalańskich, harcerze i Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 10-11 listopada 2017 r.

76. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Listopadową wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno 8 listopada 2017 r.

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

Krosno będzie uroczyście obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Głównym punktem programu uroczystości będzie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana o godz. 10.30 przez księży z krośnieńskich parafii. Tradycyjnie, po mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Jak co roku w obchodach weźmie udział kampania honorowa Strzelców Podhalańskich, harcerze i Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

czytaj więcej...
 
7 listopada 2017 r.

Ochrona praw związkowych nie może być iluzoryczna. Łamiesz prawa pracownicze – odpowiadasz

Rozprawy przed sądami pracy trwają nawet ponad dwa – trzy lata, więc za co ma żyć niesłusznie zwolniony z pracy, skoro sąd przyzna mu rację po tych trzech latach, odszkodowanie jest niewielkie, trzy pensje. Jednocześnie pracodawca nie ponosi konsekwencji finansowych za łamanie prawa pracy czy ustawy o związkach zawodowych. Mandat przecież i tak obciąży firmę czy instytucję.

czytaj więcej...
 
6 listopada 2017 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: 99 lat niepodległości

„Już za rok będziemy się zastanawiać, czym dla Polski było ostatnie 100 lat. Będziemy po raz kolejny podkreślać, że wolność, dla wielu z nas będąca wartością najwyższą, nie jest dana raz na zawsze. Będziemy wspominać niepodległościowe zrywy, walkę o wolny kraj i palić znicze. Dziś jednak, w 99. rocznicę odzyskania niepodległości, spójrzmy, gdzie jesteśmy teraz” – proponuje zastępca redaktora naczelnego TS Maciej Chudkiewicz. Tematem numeru jest 99 rocznica odzyskania niepodległości.

czytaj więcej...
 
Jasło, 5 listopada 2017 r.

Jubileusz ks. Stanisława Marczaka

W dniu 5 listopada 2017 r. w kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle została odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za 80 lat życia ks. dra Stanisława Marczaka, byłego kapelana jasielskiej „Solidarności” i Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Eucharystii przewodniczył ks. dr Stanisław Marczak, a homilię wygłosił ks. prof. Piotr Steczkowski.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 3 listopada 2017 r.

Zgłosili uwagi do GIP

Wczoraj w siedzibie rzeszowskiej „Solidarności” z inicjatywy Wiesława Łyszczka Głównego Inspektora Pracy odbyło się spotkanie z przewodniczącymi Zarządów Regionów NSZZ „Solidarność” z województwa podkarpackiego z udziałem inspektor Barbary Kiełt, pełniącej obowiązki Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie oraz Wojciecha Buczaka, Posła na Sejm RP.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec