Dziś jest: Niedziela 24 marca 2019 Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

14 września 2017 r.

70. rocznica urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Minęło 70 lat od urodzin patrona "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Duchowny został zamordowany w 1984 roku przez funkcjonariuszy IV departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego.

czytaj więcej...
 
13 września 2017 r.

Komisja Europejska zaniepokojona różnicą w wieku emerytalnym w Polsce

Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym wiek emerytalny kobiet i mężczyzn nie jest albo równy, albo w trakcie zrównywania. Unijna komisarz ds. zatrudnienia Marianne Thyssen napisała w tej sprawie do przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy informując, że KE podejmuje stosowne działania, jeżeli to jest niezbędne do zapobiegania dyskryminacji. O sporze w sprawie wieku emerytalnego w Polsce mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Surdykowska z biura eksperckiego KK NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Chyrowa, 9 września 2017 r.

Szkolenie dla członków OM NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W ośrodku szkoleniowym w Chyrowej odbyło się szkolenie dla członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. Temat szkolenia, które przeprowadziła Maryla Kościńska - Ekspert Działu Szkoleń i Rozwoju Związku Komisji Krajowej, stanowiły "Kompetencje społeczne liderów związkowych".

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 8-9 września 2017 r.

74. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Kolejną wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzego Popiełuszki pełnili na warszawskim Żoliborzu Związkowcy z naszego Regionu. Tym razem byli to członkowie Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Sanok Rubber Company S.A.

 

czytaj więcej...
 
8 września 2017 r.

Zbiórka na pomoc poszkodowanym podczas nawałnicy

Jeżeli chcesz pomóc osobom, które w jakikolwiek sposób ucierpiały w wyniku nawałnic 11/12 sierpnia, możesz to zrobić nie ruszając się z domu. W zbiórkę na rzecz poszkodowanych włączyła się także "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Sanok, 6 września 2017 r.

Oświadczenie Ewy Latusek - Przewodniczącej KM NSZZ "Solidarność" w sanockim Autosanie

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Ewy Latusek - Przewodniczącej KM NSZZ "Solidarność" sanockim Autosanie...

czytaj więcej...
 
5 września 2017 r.

16. września protest NSZZ „Solidarność” przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie!

„Wiek emerytalny – Nasze prawo – Nasz wybór” -  to hasło organizowanej 16 września przez NSZZ „Solidarność” pikiety przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Decyzję podjęła obradująca w Lubinie w dniach 30-31.08. Komisja Krajowa. To reakcja na działania KE w sprawie zróżnicowanego wieku emerytalnego wchodzącego w Polsce 1 października.

czytaj więcej...
 
5 września 2017 r.

Nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej weszła w życie

31 sierpnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, 18 lipca 2017 r., poz. 1386). Wraz z nowelizacją ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych zmienia charakter z pomocowego na godnościowy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 września 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny i osób internowanych

W Bazylice Kolegiackiej w Krośnie pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny i osób internowanych w roku 1981. Po liturgii na placu kościoła nastąpiło poświęcenie i zainstalowanie Krzyża Internowanych.

czytaj więcej...
 
29 sierpnia 2017 r.

Pogrzeb Romana Giedrojcia w Słupsku 1 września

 

Pogrzeb naszego przyjaciela Romana Giedrojcia odbędzie się w Słupsku 1 września 2017r. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Mariackim o godzinie 13.00.

 

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec