Dziś jest: Piątek 24 maja 2019 Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

11 kwietnia 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 13: Zasiłki dla bezrobotnych

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

czytaj więcej...
 
Jasło, 9 kwietnia 2018 r.

Uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

W dniu 9 kwietnia br. w Jaśle odbyły się uroczyste obchody 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zainaugurowała je Msza św. w kościele pw. św. Stanisława BM, której przewodniczył ks. dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

czytaj więcej...
 
9 kwietnia 2018 r.

Raport ETUI: Niepokojący obraz rokowań zbiorowych w UE - Polska w ogonie

Z najnowszego raportu Europejskiego Instytutu Związkowego ETUI wynika, że w większości państw UE wciąż spada zasięg rokowań zbiorowych. W najlepszej sytuacji są kraje skandynawskie, z wysokim poziomem uzwiązkowienia oraz państwa ze sprawnym mechanizmem generalizacji (rozszerzenia) układów zbiorowych.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2018 r.

Solidarność i pracodawcy: wyższe składki ZUS od zleceń

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność oraz Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich podpisali 5 kwietnia porozumienie w sprawie reform na rynku pracy. Sygnatariusze porozumienia postulują, by rząd jak najszybciej zajął się wprowadzeniem zmian w życie.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 29 marca 2018 r.

Posiedzenie plenarne WRDS w Rzeszowie

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się posiedzenie plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
4 kwietnia 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 12: ochrona socjalna

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową, lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

czytaj więcej...
 
Jasło, 3 kwietnia 2018 r.

Zmarła Irena Kopystyńska

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci zasłużonej dla „Solidarności” naszej Koleżanki Ireny Kopystyńskiej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 3 kwietnia br. w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle, a następnie na Starym Cmentarzu w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Krosno, 29 marca 2018 r.

W Wielki Piątek biura Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" będą nieczynne...

 

Informujemy, iż z racji przypadającego w dniu 30 marca br. Wielkiego Piątku, biura Regionu Podkarpacie NSZZ"Solidarność" w tym dniu będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy...

 

czytaj więcej...
 
29 marca 2018 r.

Sprawa łamania praw pracowniczych w Centrum Dializa i AMG to sprawa całej Solidarności

Oświadczenie przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w sprawie łamania praw związkowych w szpitalach zarządzanych przez spółki: Centrum Dializa i AMG w Sosnowcu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 26 marca 2018 r.

Podziękowania od Wojciecha Jarząba Z-cy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

Publikujemy podziękowania Wojciecha Jarząba Z-cy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" za udział w pogrzebie jego taty Śp. Kazimierza Jarząba.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec