Dziś jest: Sobota 25 maja 2019 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

6 listopada 2017 r.

Sosnowski: Matko, masz tu 500 i haruj w niedzielę. Mocny głos za ograniczeniem handlu

Dyskusja o ograniczeniu handlu w niedzielę osiąga swoje apogeum. Tym razem w mocnym tekście na portalu "Wpolityce" Leszek Sosnowski, założyciel "Białego Kruka", autor, dziennikarz, scenarzysta pyta, czy 500+ dla matki, której każe się pracować w niedzielę, to właściwa polityka prorodzinna.

czytaj więcej...
 
2 listopada 2017 r.

Czy będą emerytalne kominy?

Kwestia propozycji dotyczącej likwidacji tzw. trzydziestokrotności opłacania składek emerytalno-rentowych była tematem audycji Społeczny Punkt Widzenia w Polskim Radiu 24. Jak podkreślał członek KK NSZZ "Solidarność" Henryk Nakonieczny jest to zmiana fundamentalna, której nie skonsultowano niestety we właściwym czasie z partnerami społecznymi.

czytaj więcej...
 
30 października 2017 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jak kochają nas Niemcy

Ogromną szkodę w naszym myśleniu politycznym wyrządziło traktowanie Niemiec jako naszego „strategicznego partnera” i „adwokata w Europie”. To uśpiło naszą czujność – pisze Jakub Pacan - Niemcy były zawsze dla nas trudnym partnerem do rozmów. Partnerem, który nigdy nie rezygnował ze swojego stanowiska, gdy chodziło o sprawy ważne. Trudno się w takich warunkach cokolwiek negocjuje – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, poseł do Parlamentu Europejskiego, w rozmowie z Barbarą Michałowską. Projekt okładki numeru przygotował znany grafik Wojciech Korkuć.

czytaj więcej...
 
27 października 2017 r.

Piotr Duda: Mamy piękny program 500+, mieszkanie+, maluch+, ale niedziele minus! To wielka i głęboka rysa.

To co wyszło z komisji sejmowej, to już nie jest projekt obywatelski. My już nie mamy z tym projektem nic wspólnego. Oczekujemy, że w drugim czytaniu posłowie PiS, szczególnie członkowie "Solidarności" zgłoszą poprawki przywracające wszystkie niedziele – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej szef "Solidarności" Piotr Duda. Ocenił w ten sposób wczorajszą decyzję sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny odnośnie projektu obywatelskiego ograniczenia handlu w niedzielę, który ma dotyczyć tylko dwóch niedziel w miesiącu.

czytaj więcej...
 
25 października 2017 r.

Powstanie nowy think thank badający fenomen Solidarności

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie powstanie ośrodek badający fenomen Solidarności. - Jest on wynikiem napływających do nas zapytań ze świata na temat Solidarności - mówią inicjatorzy przyszłego ośrodka badawczo-naukowego.

czytaj więcej...
 
25 października 2017 r.

Handel w niedziele: PiS musi się wywiązać ze swoich deklaracji

 

Część wolnych niedziele to nie kompromis, ale kompromitacja Prawa i Sprawiedliwości. Obradująca w Wieliczce Komisja Krajowa podtrzymuje swoje stanowisko i oczekuje partii rządzącej wywiązania się ze swoich deklaracji wyborczych.

 

czytaj więcej...
 
25 października 2017 r.

Zielone światło dla filaru praw socjalnych!

23 października obradujący w Luksemburgu unijni ministrowie ds. zatrudnienia i polityki społecznej jednogłośnie zaakceptowali tekst proklamacji ustanawiającej europejski filar praw socjalnych, co umożliwia podpisanie jej 17 listopada przez przywódców państw członkowskich UE podczas szczytu w Göteborgu.

czytaj więcej...
 
25 października 2017 r.

Brak wzrostu płac zamieni nasz kraj w montownię – ostrzega ekspert

Staraniem Działu Branżowo-Konsultacyjnego KK przetłumaczona została na język polski ważna publikacja Europejskiego Instytutu Związkowego „Dlaczego Europa Centralna i Wschodnia potrzebuje wzrostu płac”.

czytaj więcej...
 
23 października 2017 r.

O delegowaniu, podróży służbowej i transporcie międzynarodowym w Sali BHP

Zasady wynagradzania i warunki pracy kierowców transportu międzynarodowego są obecnie tematem nr 1 dla partnerów społecznych w krajach Unii Europejskiej, a to za sprawą dyskusji o transporcie w kontekście dyrektywy o pracownikach delegowanych.

czytaj więcej...
 
13 października 2017 r.

Najnowszy TS, Piotr Duda: Art. 20 Konstytucji w części społecznej jest martwym przepisem

Artykuł 20. Konstytucji mówi o tym, że w Polsce powinna obowiązywać zasada społecznej gospodarki rynkowej. Dla Solidarności jest to punkt wyjścia do rozmowy o zbiorowych układach pracy. „Kodeks pracy to tylko minimum przyzwoitości. Dopiero układy zbiorowe są podstawą prawdziwej partycypacji pracowniczej. Solidarność będzie o nie walczyć, bo dziś art. 20 Konstytucji realizuje tylko część wskazanej w nim idei społecznej gospodarki rynkowej, tę o wolności działalności gospodarczej. W części społecznej to zapis martwy – mówił szef „S” Piotr Duda otwierając 17 października w Warszawie konferencję „Układy zbiorowe pracy – drogą do społecznej gospodarki rynkowej”.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec