Dziś jest: Piątek 24 maja 2019 Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

Rzeszów, 6 lutego 2017 r.

Posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

W Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
2-3 lutego 2017 r.

Seminarium EZA: Rada samodzielna i z większym finansowaniem

Dyskusję nad polskim modelem trójstronnego instytucjonalnego dialogu społecznego na poziomie krajowym zdominowały propozycje zmian w funkcjonującej od blisko dwóch lat ustawie. Osią polemiki stały się kwestie samodzielności i związanego z tym poziomu finansowania Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 1 lutego 2017 r.

Zmarł Bernard Sobkowicz

W dniu 01.02.2017r. zmarł dlugoletni członek NSZZ "Solidarność" w "Stomil Sanok" kol. Bernard Sobkowicz. Był członkiem NSZZ "Solidarność" od momentu poowstania Związku, delegatem na Walne Zebrania Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w kadencjach: 2002 - 2006r. i 2010 - 2014r.

czytaj więcej...
 
1 lutego 2017 r.

Nie dostajesz 13 zł za godzinę? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

 Zgodnie z zapowiedzią ruszyła wspólna akcja Tygodnika Solidarność, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz Państwowej Inspekcji Pracy, której celem jest wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej przy umowach zleceniach.

 

czytaj więcej...
 
1 lutego 2017 r.

Niebywały sukces związkowców. Pracownicy tych zakładów dostaną prawie 1000 złotych podwyżki

Negocjacje pomiędzy polskim oddziałem General Motors a działającym tam związkiem zawodowym Solidarność to duży sukces tego drugiego. Na mocy zawartego porozumienia pracownicy tyskiego oddziały firmy mogą liczyć na podwyżkę pensji.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2017 r.

Zasiłek dla bezrobotnych w górę? Wiceminister Szwed: Potrzeba dodatkowych 500 mln zł

Prawdopodobnie jeszcze w 2017 r. zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony do połowy wysokości minimalnego wynagrodzenia, czyli do kwoty 1000 zł brutto. Ok. 500 mln zł dodatkowych środków z Funduszu Pracy będzie wymagało podniesienie wysokości zasiłku dla bezrobotnych, co jest planowane najdalej od przyszłego roku - szacuje wstępnie resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2017 r.

Piotr Duda dla "TS": Chcemy kryterium stażowe połączyć z emeryturami pomostowymi. Pracujemy nad tym...

- Chcemy kryterium stażowe, które jest dla ludzi, którzy ciężko pracowali, połączyć z emeryturami pomostowymi, wygaszanymi na mocy ustawy przyjętej przez rząd PO-PSL. I będziemy nad tym pracować. - mówi Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w rozmowie z Ewą Zarzycką.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2017 r.

Ograniczone zostaną patologie w agencjach pracy tymczasowej?

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Firmy coraz częściej korzystają z pracowników tymczasowych. Uważają, że taka forma pracy jest bardziej elastyczna i mniej obciążająca finansowo. W rezultacie rośnie liczba agencji pracy tymczasowej oraz przedsiębiorców korzystających z ich usług. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się informacje o nadużywaniu tej formy zatrudnienia oraz nieprzestrzeganiu praw pracowników tymczasowych. Dlatego ministerstwo przygotowało pakiet rozwiązań służących uporządkowaniu rynku pracy tymczasowej oraz zabezpieczeniu interesów i praw pracowników tymczasowych.

czytaj więcej...
 
19 stycznia 2017 r.

21 dni na odwołanie do sądu pracy

Od 1 stycznia 2017 roku pracownik ma 21 dni na odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 18 stycznia 2017 r.

Spotkanie noworoczne członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W byłej stołówce KHS Krosno S.A. odbyło się spotkanie członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec