Dziś jest: Sobota 25 maja 2019 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

8 sierpnia 2018 r.

Premier Morawiecki: W trudnych rozmowach przybliżamy się do wielkiego celu jakim jest sprawiedliwa Polska

"To nasze zobowiązanie, by siła Polski oparta na wielu filarach, w szczególności na możliwie jak najbardziej szczęśliwych pracownikach, by to było koło napędowe polskiej gospodarki i wierzę, że w trudnych rozmowach przybliżamy się do tego wielkiego celu, jakim jest silna i sprawiedliwa Polska" - mówił prezes Rady Ministrów Mateusz Morawieckim po nadzwyczajnym spotkaniu z Komisją Krajową NSZZ Solidarność, które odbyło się dzisiaj w siedzibie związku w Gdańsku.

czytaj więcej...
 
8 sierpnia 2018 r.

Piotr Duda: Czekamy aż premier przedstawi nam wnioski z dzisiejszego spotkania. Dla nas mogą być jedne

"Czekamy teraz aż premier usiądzie, zanalizuje, oceni nasze postulaty i przedstawi Komisji Krajowej wnioski z dzisiejszego spotkania. Dla nas mogą być tylko jedne: że rząd pochyli się nad problemami pracowników sfery budżetowej i nastąpi w tej sferze jakiś progres. Przypominam, że od 2010 roku te wynagrodzenia są zamrożone" - powiedział na briefingu prasowym przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. Właśnie zakończyło nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z premierem Mateuszem Morawieckim w gdańskiej siedzibie związku.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 4 sierpnia 2018 r.

Fatimskie Nabożeństwo Pokutne w Miejscu Piastowym

W Miejscu Piastowym "na górce" odbyło się coroczne Fatimskie Nabożeństwo Pokutne w intencji Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
3 sierpnia 2018 r.

Solidarność skarży do Komisji Europejskiej regulacje ws. parobków

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podjęło wczoraj decyzję o złożeniu do Komisji Europejskiej skargi w sprawie nowych regulacji tworzących nową możliwość zatrudnienia – umowy o pomocy przy zbiorach.

czytaj więcej...
 
1 sierpnia 2018 r.

Dziś 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 1944 r., na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

czytaj więcej...
 
1 sierpnia 2018 r.

Główny Inspektor Pracy apeluje o skracanie czasu pracy pracownikom ze względu na upały

- Z uwagi na nadzwyczajną falę upałów Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek apeluje do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin - apeluje Główny Inspektor Pracy

czytaj więcej...
 
30 lipca 2018 r.

Przełomowy podpis Prezydenta pod ustawą o związkach zawodowych, to dzień sukcesu Solidarności!

25 lipca Prezydent podpisał ustawę, która wprowadza długo oczekiwane zmiany w zakresie wolności związkowych. Zmiany mają obowiązywać od stycznia 2019 r. i umożliwiają objęcie prawem tworzenia organizacji związkowych i wstępowania do nich, wszystkim osobom świadczącym pracę, bez względu na podstawę zatrudnienia.

czytaj więcej...
 
27 lipca 2018 r.

Maria Ochman: Należy zastosować presję

Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność", 26 lipca podczas briefingu prasowego ostro skrytykowała porozumienie, które 9 lipca podpisali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, NFZ i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

czytaj więcej...
 
26 lipca 2018 r.

P. Duda "S" komentuje decyzję Senatu ws. referendum: Tacy sami hipokryci jak PO i PSL

 

- Decyzja Senatu o odrzuceniu wniosku Prezydenta RP o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego jest wyrazem braku szacunku dla społeczeństwa, któremu odmawia się prawa głosu w najważniejszych dla niego sprawach. W tym kontekście politycy Zjednoczonej Prawicy są takimi samymi hipokrytami jak PO i PSL, które w latach swoich rządów również nie pozwalali obywatelom na referenda. Wtedy politycy PiS z oburzeniem protestowali, a dziś robią to samo co poprzednicy - komentuje na gorąco dla Tysol.pl decyzję Senatu o odrzuceniu prezydenckiego projektu referendum konsultacyjnego ws. nowej konstytucji.

 

czytaj więcej...
 
23 lipca 2018 r.

Pracownicze Plany Kapitałowe – po zmianach zaakceptowane przez RDS

PPK to sztandarowy pomysł rządu na to, by rosły oszczędności Polaków. Docelowo służyć ma przede wszystkim osłabieniu skutków szoku, jakim dla większości przyszłych emerytów będzie drastycznie niska wysokość podstawowego świadczenia emerytalnego.  

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec