Dziś jest: Piątek 24 maja 2019 Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

Krosno, Jasło, Sanok, 13 grudnia 2018 r.

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

W dniu 13 grudnia 2018 r., w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w miastach naszego Regionu zostały odprawione Msze św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 13-14 grudnia 2018 r.

89. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
12 grudnia 2018 r.

Solidarność szykuje się do protestów

Powiększające się dysproporcje wynagrodzeń w budżetówce, brak realizacji obietnic wyborczych w zakresie wysokości kwoty wolnej od podatku, waloryzacji kosztów uzyskania przychodu i kwot progów podatkowych, osłabienie dialogu społecznego i pomijanie związków zawodowych w procesie konsultacji, a dodatkowo niepewność co do przyszłych cen energii i niejasne deklaracje wprowadzenia rekompensat dla odbiorców indywidualnych, to główne powody planowanych przez Solidarność protestów. 

czytaj więcej...
 
11 grudnia 2018 r.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dniu 13 grudnia 2018 r., w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w miastach naszego Regionu zostaną odprawione Msze św. w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
10 grudnia 2018 r.

Związkowe votum nieufności dla minister Anny Zalewskiej

Brak godnych podwyżek i konflikt wokół godzin karcianych - to główne problemy, o których alarmowali związkowcy z oświatowej Solidarności podczas poniedziałkowych konferencji prasowych, które odbyły się w całej Polsce.

czytaj więcej...
 
Krosno, 9 grudnia 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

W niedzielę 9 grudnia obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wędrujący po Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność” zawitał do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie – Białobrzegach.

czytaj więcej...
 
Kopenhaga, 7 grudnia 2018 r.

Anna Wolańska członkiem Rady Generalnej MKZZ

Dobiegł końca Kongres Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych w Kopenhadze. Jednym z zadań Kongresu był wybór Rady Generalnej tej organizacji. Składa się ona z 88 członków. W skład tego gremium weszła Anna Wolańska reprezentująca NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
6 grudnia 2018 r.

Niedzielne ograniczenie handlu dobrze funkcjonuje

Po wprowadzeniu ograniczenia nie odnotowaliśmy strat, ani zwolnień. Wręcz przeciwnie, do tego bardzo poprawiła się atmosfera wśród pracowników - ocenił w programie Forum Gospodarcze na TVP Gdańsk ostatnie 9 miesięcy Marek Theus, prezes sieci Merco, zatrudniającej ponad 3000 pracowników.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2018 r.

Sejm chce pozbawić PIP 20 mln zł! Solidarność protestuje

Prezydium Komisji Krajowej sprzeciwia się ograniczeniu finansowania Państwowej Inspekcji Pracy i wnosi o wycofanie poprawki, którą przyjęła sejmowa komisja finansów, a która zakłada obniżenie finansowania PIP aż o 20 mln zł. To znacząco może ograniczyć aktywność inspekcji, na co Solidarność nie może się zgodzić.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2018 r.

Szczęść Boże Górnikom!

Z okazji górniczego święta „Barbórki” życzymy wszystkim Górnikom, Pracownikom kopalń i ich Rodzinom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec