Dziś jest: Piątek 24 maja 2019 Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

Krosno, 4 lipca 2018 r.

Kamieniec podzielił peleton - wyniki II etapu 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Belg  Alfdan de Decker z  grupy Lotto Soudal U23 wygrał po finiszu z grupy drugi etap 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Krośnie, pokonując na finiszu lidera Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx 7R. Liderem wyścigu pozostał Janiszewski, który ma sześć sekund przewagi nad  Paterskim i dziesięć nad Kamilem Zielińskim z Team Hurom.

czytaj więcej...
 
4 lipca 2018 r.

Konferencja prasowa przed startem 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

 Poniżej publikujemy wideo z konferencji prasowej przed startem 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Wyścig rozpocznie się w Sanoku, natomiast zakończenie drugiego dzisiejszego etapu odbędzie się na krośnieńskim Rynku.

 

czytaj więcej...
 
4 lipca 2018 r.

Piotr Duda w PR24: Stawiamy ultimatum rządowi. Jeśli nie rozpoczniemy rozmów, czeka nas ulica

- W przypadku sporu o ustawę o Sądzie Najwyższym, trzeba się dostosować do prawa. Jest to zgodne z konstytucją. Te wszystkie histeryczne demonstracje opozycji, które nie przynoszą żadnych skutków, nawet społecznych... Nie było takiego samego napięcia wśród tych posłów, gdy podnoszono wiek emerytalny - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, który był gościem Krzysztofa Świątka w Polskim Radiu 24. Rozmowa dotyczyła także m.in sporu o praworządność, zachowania Lecha Wałęsy, czy odmrożenia płac w budżetówce.

czytaj więcej...
 
Uherce Mineralne 2 lipca 2018 r.

Zmarł Wiesław Nanaszko

W dniu 30 czerwca 2018 r. w wieku 64 lat zmarł nasz Kolega Wiesław Nanaszko.

czytaj więcej...
 
Krosno, 28 czerwca 2018 r.

Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

 

W restauracji „Elwit” w Krośnie odbyło się XXV Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”. Dokonano podsumowania kadencji 2014-2018, jak również wybrano władze statutowe Regionu na lata 2018-2022. Przewodniczącym Zarządu Regionu został ponownie wybrany Tadeusz Majchrowicz.

 

czytaj więcej...
 
22 czerwca 2018 r.

Europejski filar praw socjalnych – Solidarność popiera, ale nie można zapomnieć o jego niedoskonałościach

Europejski filar praw socjalnych jest popierany przez „S”, czemu dała wyraz m.in. w decyzji i stanowisku Prezydium – przypomniał Mateusz Szymański, ekspert Solidarności. – Solidarność popiera ten akt, ale nie można zapomnieć o jego niedoskonałościach - dodał.

czytaj więcej...
 
21 czerwca 2018 r.

Człowiek Roku 2017 Tygodnika Solidarność: Abp Marek Jędraszewski

Na początku roku Tygodnik Solidarność wybrał osobistość roku 2017, którą został abp Marek Jędraszewski. Ci, którzy osobiście znają ks. arcybiskupa podkreślają, że potrafi dotrzeć swoją nauką zarówno do uczonych, jak i do prostych ludzi. Często staje w obronie podstawowych wartości chrześcijańskich. Za to szanują go ludzie. I za to ceni go Solidarność. Dzisiaj nadszedł czas na uroczyste uhonorowanie tytułem Jego ekscelencję.

czytaj więcej...
 
21 czerwca 2018 r.

KK w Zakopanem: 2278 zł minimalnej, 12 proc. wzrostu w budżetówce i o 300 zł więcej na fundusz socjalny

Obradująca w Zakopanem Komisja Krajowa Solidarności określiła swoje postulaty dot. ustawy budżetowej. W swoim stanowisku żąda 8,5 proc. wzrostu płacy minimalnej (co stanowi kwotę 2278 zł), 12 proc. wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego, co dałoby wzrost na jednego pracownika o ok. 300 zł. Członkowie Komisji Krajowej upoważnili Prezydium KK do opracowania scenariuszy działań w razie nie spełnienia tych postulatów. Solidarność nie wyklucza protestów.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 15-16 czerwca 2018 r.

83. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę  przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2018 r.

Od Sanoka po Łódź: wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Podczas rywalizacji kolarze przejadą pięć etapów na terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, przemierzając 720,3 km. Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Sanoka do Łodzi. Rozpocznie się 4 lipca na Rynku w Sanoku, a zakończy 7 lipca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec