Dziś jest: Sobota 25 maja 2019 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

9 lutego 2018 r.

Krzyczeli do represjonowanych działaczy Solidarności: "Zachciało wam się Ameryki skur***syny..."

Musieli czołgać się w samej bieliźnie po śniegu. W zimie spali w namiotach bez podpinek i podłóg. Obarczani byli bezsensownymi pracami, jak kopanie i zasypywanie rowów. Tak wyglądał obóz wojskowy zorganizowany na przełomie 1982 i 1983 roku, na który powołano ponad 300 działaczy „Solidarności”. Dzisiaj zakończył się proces generałów SB odpowiedzialnych za represjonowanie opozycjonistów.

czytaj więcej...
 
8 lutego 2018 r.

List abp. Gądeckiego do Przewodniczącego "S" Piotra Dudy z podziękowaniem za inicjatywę wolnych niedziel

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym serdecznie podziękować za podjęcie inicjatywy ustawodawczej, regulującej kwestię ograniczenia handlu w niedzielę" - pisze abp Stanisław Gądecki w liście do przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy.

czytaj więcej...
 
7 lutego 2018 r.

Sejm tworzy kolejną wyrwę w powszechnym systemie ubezpieczeniowym

Nowo uchwalona przez Sejm ustawa Prawo przedsiębiorców (druk sejmowy nr 2051) wprowadza możliwość nieodprowadzania składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w ciągu pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2018 r.

Pracujesz w Holandii zgłaszaj naruszenia!

Problemy Polaków pracujących w Holandii są monitorowane przez polskie i niderlandzkie instytucje. Wszelkie naruszenia prawa pracy wobec Polaków pracujących w Królestwie Niderlandów, powinny być zgłaszane. Polacy na pewno nie zostaną bez pomocy.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 4: aktywne wsparcie na rzecz zatrudnienia

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych.

czytaj więcej...
 
5 lutego 2018 r.

Nowy TS, Piotr Duda o wolnych niedzielach: Jeśli za coś się bierzemy, to realizacja jest kwestią czasu

W ostatni styczniowy wtorek prezydent uroczyście podpisał ustawę o wolnych niedzielach, która powstała z inicjatywy „S” i o którą związek od dłuższego czasu walczył. – Bez względu na to, co się próbuje mówić o Solidarności jesteśmy największą, najsilniejszą i najlepiej zorganizowaną grupą społeczną w Polsce. Jeśli za coś się bierzemy, to realizacja jest kwestią czasu – mówi Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2018 r.

Będziemy walczyć o wolne niedziele - mówi Marek Lewandowski z Solidarności

Prezydent podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele. Oznacza to, że w 2018 roku czeka nas 27 niedziel bez handlu. Pierwsze niehandlowe to 11 i 18 marca. O tym, po co była ta ustawa, czy jej ostateczny kształt podoba się pomysłodawcom zmian prawnych w tym zakresie, czy nie obawiają się, że jest nieprecyzyjna, a także o tym, co dalej w walce o wolne niedziele rozmawiamy z Markiem Lewandowskim, rzecznikiem NSZZ Solidarność. "S" była członkiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, który zgłosił obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

czytaj więcej...
 
31 stycznia 2018 r.

Piotr Duda: To wielki krok do przodu w kierunku cywilizacji i podmiotowego traktowania pracowników

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj w Pałacu Prezydenckim ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, oraz niektóre inne dni. Podczas uroczystości obecny był przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, który nie ukrywał, że realizacja tego postulatu była niezwykle ważna dla związkowców.

czytaj więcej...
 
Krosno, 29 stycznia 2018 r.

Wybory władz statutowych Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W dniu 26 stycznia 2018 r. w restauracji Elwit odbyły się wybory władz statutowych Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. Przewodniczącym Komisji Miedzyzakładowej został ponownie wybrany Kol. Wojciech Jarząb.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2018 r.

Piotr Duda: Przeanalizujemy Kodeks Pracy, aby więcej pracowników miało wolne niedziele

Trzeba zweryfikować rozdział 7 kodeksu pracy, który mówi m.in. o wolnej niedzieli – powiedział w dzisiejszym programie „Minęła 8” na TVP Info Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność”. Wyjątki dopuszczające pracę w ten dzień są zbyt ogólne i nadużywane. Trzeba je zmienić, aby jak najwięcej pracowników mogło spędzać niedzielę z rodziną.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec