Dziś jest: Piątek 24 maja 2019 Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

Kijów, 9 października 2018 r.

IX Kongres Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy. "S": Tam nasza pomoc jest niezbędna

9 października odbył się IX Kongres Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy (KVPU). Był to kongres sprawozdawczo-wyborczy. „Jako Solidarność staramy się wspierać wolne związki zawodowe w krajach byłego związku sowieckiego. Tam nasza pomoc jest niezbędna" - powiedział zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz, który w imieniu "S" wziął udział w kongresie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 października 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie

Po tygodniu przebywania w sanockiej Farze obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do kościoła pw. Św. Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli w Krośnie.

czytaj więcej...
 
Chyrowa, 4-6 października 2018 r.

Posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy NSZZ „Solidarność”

W dniach 4-6 października br. w ośrodku „Pod Chyrową” koło Dukli spotkało się 10 organizacji związkowych z Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy.

czytaj więcej...
 
4 października 2018 r.

Solidarność nie zajmuje się KOD-em. Mamy ważniejsze sprawy

Prezydent podpisał wczoraj bardzo ważną ustawę o płacy minimalnej dla pracowników niemedycznych. I to jest dla nas najważniejsze, a nie Komitet Obrony Demokracji - powiedział w programie Forum Panoramy na TVP Gdańsk Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego KK.

czytaj więcej...
 
3 października 2018 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia

Zdaniem prezydenta ustawa rozwiązuje problem zróżnicowania wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia w sposób systemowy. Dotąd bowiem zmiany wynagrodzeń w służbie zdrowia dokonywane były ad hoc i dotyczyły tylko poszczególnych grup osób pracujących w służbie zdrowia, co prowadziło do rozjeżdżania się systemu. Teraz się to zmieni.

czytaj więcej...
 
Sanok, 30 września 2018 r.

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności w sanockiej Farze

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na podkarpackiej ziemi jest parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Uroczyste powitanie obrazu w sanockiej Farze nastąpiło podczas Mszy świętej w niedzielę, 30 września br.

czytaj więcej...
 
Skarżysko-Kamienna, 29 września 2018 r.

XXIII Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego

W sobotę, 29 września do skarżyskiego Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej przybyli pracownicy polskiej „zbrojeniówki” w ramach XXIII Pielgrzymki Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego.

czytaj więcej...
 
28 września 2018 r.

W trosce o Ludzi Pracy

Gościem piątkowej Rozmowy dnia w rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej „Radio FARA” był Tadeusz Majchrowicz – Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
28 września 2018 r.

Prace nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę przyspieszą

– Minister Elżbieta Rafalska zgodziła się, by prace nad zmianą ustawy wykluczającą możliwość sztucznego przekształcania się placówek handlowych w punkty usług pocztowych nabrały tempa. Mamy nadzieję, że ustawa zostanie znowelizowana jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – mówi Tygodnikowi Solidarność Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
24 września 2018 r.

Piotr Duda: Budżetówka dostanie więcej. To zasługa Solidarności!

O podwyżkach w budżetówce, płacy minimalnej, Radzie Dialogu Społecznego i protestach w rozmowie z Robertem Wąsikiem z Tygodnika Solidarność - Piotr Duda, szef Solidarności.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec