Dziś jest: Niedziela 24 marca 2019 Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

26 lutego 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: #ReparationsForPoland

Do 2006 roku Żydzi otrzymali od Niemców 35 miliardów euro odszkodowań. Co roku Niemcy płacą im w formie odszkodowań, dodatków do emerytur i rent 370 milionów euro. W tym samym czasie Polska otrzymała tylko miliard euro. Wraca temat reparacji. Niemcy mają pełną świadomość, że sprawa jest niezałatwiona – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem i Maciejem Chudkiewiczem.

czytaj więcej...
 
26 lutego 2018 r.

Osoby niepełnosprawne wciąż poza rynkiem pracy

Brak odpowiednich ofert pracy, niedopasowanie kwalifikacji oraz tzw. pułapka rentowa – to tylko część problemów, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne, chcące podjąć pracę zawodową.

czytaj więcej...
 
22 lutego 2018 r.

Najwygodniej zwolnić związkowca. Pracodawcy często zamiast rozmawiać wolą pozbyć się problemu

Istnieją oficjalne statystyki na temat dyskryminacji, w tym zwolnienia z pracy ze względu na wiek, płeć czy niepełnosprawność. O zwolnionych ze względu na działalność związkową wiemy niewiele. A wciąż zdarzają się pracodawcy, którzy zamiast rozmawiać ze związkowcami w swojej firmie, wolą pozbyć się problemu, zwalniając ich.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 17-18 lutego 2018 r.

79. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę  przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
Sanok, 19 lutego 2018 r.

Pogrzeb Eugeniusza Chytły

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" informuje, iż pogrzeb Śp. Eugeniusza Chytły odbędzie się we wtorek 20 lutego 2018 r., o godz. 12:00 na cmentarzu centralnym w Sanoku.

czytaj więcej...
 
Sanok 16 lutego 2018 r.

Zmarł Eugeniusz Chytła

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż w dniu 16 lutego 2018 r. odszedł do Pana zasłużony dla "Solidarności" Eugeniusz Chytła. 

czytaj więcej...
 
16 lutego 2018 r.

Stop przemocy w miejscu pracy! Chcemy konwencji MOP!

Związki zawodowe wzywają rządy i pracodawców do przyjęcia nowej konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy mającej na celu wyeliminowanie przemocy i molestowania seksualnego w miejscu pracy. Pierwsza dyskusja dotycząca nowej konwencji już w czerwcu tego roku.

czytaj więcej...
 
15 lutego 2018 r.

Oświadczenie Przewodniczącego KK "S" w/s #fakenews n/t prac Komisji Kodyfikacyjnej dot. prawa pracy

Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, coraz częściej w środkach masowego przekazu ukazują się informacje na temat prac Komisji Kodyfikacyjnej prawa pracy. - czytamy w Oświadczeniu Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy

czytaj więcej...
 
14 lutego 2018 r.

Pracownicy tymczasowi, płaca minimalna, urlopy. Obradował zespół ds. prawa pracy

Wydłużenie urlopu wypoczynkowego, modyfikacja składników wynagrodzenia minimalnego, a także zmiany diet w zagranicznej podróży służbowej to tylko niektóre zagadnienia, którymi zajmie się zespół problemowy ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
12 lutego 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: #GermanDeathCamps Społecznicy wyręczają państwo

„Próba ucieczki od odpowiedzialności za zbrodnie ludobójstwa dokonane w czasie II wojny światowej przez Niemców od zawsze wzbudzała sprzeciw. Społeczne inicjatywy powstające w Polsce obalają półprawdy, manipulacje i kłamstwa światowego myślenia o bolesnej przeszłości” - pisze Izabela Kozłowska w artykule: „Społecznicy wyręczają państwo”, który otwiera temat numeru.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec