Dziś jest: Sobota 25 maja 2019 Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Aktualności

9 stycznia 2018 r.

Rok wyborczy jest rokiem podsumowania. Opłatek branżowy w Gdańsku

 - Jest to od wielu lat pierwszy rok, w którym mogę powiedzieć, że uchwała programowa Związku przyjęta na Krajowym Zjeździe Delegatów w Bielsku- Białej została zrealizowana niemal w całości - mówił Piotr Duda podczas spotkania w Sali BHP. Szefowie branżowych sekretariatów i sekcji krajowych spotkali się na tradycyjnym opłatku w Gdańsku.

 

czytaj więcej...
 
Sanok, 5 stycznia 2018 r.

Wybory władz statutowych Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Pracy Transportu Mleczarskiego w Sanoku

 W dniu 5 stycznia 2018 r., odbyły się wybory władz statutowych Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Pracy Transportu Mleczarskiego w Sanoku. Przewodniczącym Komisji Zakładowej na kadencję 2018-2022 został wybrany Kolega Piotr Marczak.

 

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2018 r.

Prezydent wnioskuje do TK o zbadanie ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

Prezydent Andrzej Duda, na podstawie art. 122 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2018 r.

Najważniejszą rolą Solidarności nie jest dbanie o wzrost gospodarczy, a o jego sprawiedliwy podział

Jedną z naczelnych funkcji budżetu jest sprawiedliwy podział wypracowanych przez państwo i jego obywateli dóbr. W pełnieniu tej funkcji zadaniem związku nie jest przede wszystkim pomnażanie dóbr, czy oszczędzanie przy ich wydawaniu, ale zaangażowanie się w ich sprawiedliwą partycypację, powodującą równomierny rozwój społeczeństwa. I to związek realizuje. Wywalczył o obniżenie wieku emerytalnego. Wywalczył wolne niedziele. Podobnie jest na poziomie zakładu. Rolą związku nie jest zarządzanie firmą, przede wszystkim pomnażanie jej zysków, ale dbanie o sprawiedliwy podział, przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy. Związek może też doradzać zarządowi w kwestiach pracowniczych.

czytaj więcej...
 
Ustrzyki Górne, 4 stycznia 2018 r.

Jerzy Gawron nowym Przewodniczącym KZ NSZZ "Solidarność" w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" informuje, iż nowym Przewodniczącym KZ NSZZ "Solidarność" w Bieszczadzkim Parku Narodowym został Kol. Jerzy Gawron. Jednocześnie podkreślamy, iż były to pierwsze wybory władz statutowych podstawowych jednostek Związku na kadencję 2018-2022.

czytaj więcej...
 
3 stycznia 2018 r.

Płaca minimalna: 2100 zł brutto

Od 1 stycznia 2018 roku płaca minimalna w Polsce wynosi 2100 zł brutto. Tym samym w 2018 najniższa krajowa wzrosła o 100 złotych, czyli „na rękę” 70 zł. W 2018 roku wzrosła również minimalna stawka godzinowa.

czytaj więcej...
 
2 stycznia 2018 r.

Co przyniósł „S” rok 2017, co przyniesie 2018?

Rok 2017 i plany na rok 2018 omawia Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 21 grudnia 2017 r.

Rozmowy ws. Krosno Glass Sp. z o.o.

W siedzibie Krosno Glass Sp. z o.o. w Krośnie odbyło się spotkanie dotyczące zakładu pracy. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 20 grudnia 2017 r.

Spotkanie ws. PGNiG Technologie S.A.

W siedzibie PGNiG S.A. w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie projektu restrukturyzacji zakładu Pracy PGNiG Technologie S.A. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Przewodniczacego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w PGNiG Technologie S.A. - Andrzeja Zająca.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 grudnia 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się, jak 19. dnia każdego miesiąca, msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec