Solidarność Podbeskidzie Krajowy Zjazd „Solidarności” w Płocku

Krajowy Zjazd „Solidarności” w Płocku

Krajowy Zjazd „Solidarności” w Płocku

Udostępnij na:

Delegaci z Podbeskidzia

Ponad trzystu delegatów uczestniczy w obradach Krajowego Zjazdu „Solidarności”, który rozpoczął się 24 listopada w Płocku. W pierwszym dniu gośćmi związkowców byli Prezydent RP Andrzej Duda i Premier Beata Szydło.

W trakcie spotkania z delegatami Prezydent uhonorował kilkunastu zasłużonych związkowców odznaczeniami państwowymi. W tej grupie znalazł się też jeden reprezentant Podbeskidzia – Andrzej Biegun, przewodniczący „Solidarności” żywieckiego browaru. Otrzymał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi. Warto dodać, że dwóch innych związkowców z naszego regionu  – Henryk Kenig i Henryk Malik – zostali decyzją delegatów uhonorowani tytułami „Zasłużony dla NSZZ Solidarność”.

W trakcie pierwszego dnia obrad odbył się  panel dyskusyjny, przygotowany przez ekspertów KK: „Kodyfikacja prawa pracy szansą na rozwój dialogu społecznego”.

W godzinach popołudniowych pierwszego dnia obrad delegaci zapoznali się ze sprawozdaniem z  pracy Komisji Krajowej w minionych dwóch latach, a w drugim dniu  zajęli się sprawami wewnętrznymi Związku, m.in. zmianami w Statucie „Solidarności”.

Z regionu Podbeskidzie w obradach uczestniczą: Andrzej Biegun (Browar Żywiec) , Mirosław Brzuśnian (Tauron Dystrybucja B-B), Piotr Górny (Bulten B-B), Barbara Janoszek (Delphi Jeleśnia), Wanda Stróżyk (Fiat Auto Poland B-B), Dariusz Dudek (PG Silesia Czechowice-Dziedzice), Marek Bogusz (Przewodniczący Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność”), Marek Pikuła (Synthos S.A.), a także szefowie sekretariatów: wywodzący się z KWK Silesia w Czechowicach-Dziedzicach Kazimierz Grajcarek (Sekretariat Górnictwa i Energetyki) i Bogdan Szozda z Fiata Auto Poland (Sekretariat Metalowców).

 

 

Udostępnij na: