Żywiec

Żywiec

 • 4 maja 2023 r.

 • W poniedziałek 1 maja 2023 r. w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w podżywieckim Wieprzu odbyły się regionalne obchody dnia św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. (więcej…)

 • 16 listopada 2022 r.

  Informujemy, że Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o zawieszeniu jutrzejszego wyjazdu na „Marsz Godności” do Warszawy.
  Na razie nie podano nowego terminu.

  Więcej TUTAJ

  Źródło: www.tysol.pl

 • 26 września 2022 r. Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” podjął Uchwały dotyczące uregulowań z zakresu wyborów w strukturach naszego regionu na kadencję 2023-2028.

  Wraz z Ordynacją Wyborczą NSZZ „Solidarność” (TUTAJ) stanowią one zasady i wytyczne do prowadzenia zebrań wyborczych w jednostkach organizacyjnych związku w Regionie Podbeskidzie NSZZ „S”.

  Sekretarz
  Zarządu Regionu Podbeskidzie
  NSZZ „Solidarność”
  Andrzej Madyda


  skład-KOMISJI-WYBORCZEJ


  kalendarz-wyborczy


  klucz-wyborczy

 • 28 lipca 2022 r.

  Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” organizuje w dniach 14.11.2022 do 18.11.2022 r. szkolenie dla nowo wybranych oraz kontynuujących kolejną kadencję Społecznych Inspektorów Pracy, a także dla przedstawicieli Związków Zawodowych w Komisjach BHP.

  Program (szczegółowy program jest TUTAJ) szkolenia obejmuje:

  1.  Materiały niebezpieczne i wybuchowe.
  2.  Czas pracy.
  3.  Pierwsza pomoc przedlekarska – wykłady, ćwiczenia.
  4.  Praca w wysokich i niskich temperaturach.
  5.  Praktyczne szkolenie dot. gaszenia różnych materiałów łatwopalnych i niebezpiecznych.

  Uczestnicy szkolenia będą mogli zobaczyć nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe w firmie „Lotos Terminale” w Czechowicach-Dziedzicach.
  Szkolenie prowadzą Nadinspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, Specjalista z Urzędu Dozoru Technicznego oraz Koordynator BHP z Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

  Miejsce szkolenia: Dom Wczasowy Beskidy Wisła
  ul. Wypoczynkowa 10, 43-460 Wisła

  Koszt szkolenia 1100 zł (noclegi w pokojach 2-osobowych – możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym za dopłatą 30 zł/doba, pełne wyżywienie)

  Koszt szkolenia 1100 zł (noclegi w pokojach 2-osobowych – możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym za dopłatą, pełne wyżywienie).

  Zgłoszenia prosimy przesyłać do Wiceprzew./Skarbnika ZR Stanisława Sołtysika (do dnia 4.11.2022 r.) na adres:

  tel: +48 603 321 939

  email: skarb.bbial@solidarnosc.org.pl

  W celu wzięcia udziału w szkoleniu, należy złożyć wniosek (do pobrania razem z zaproszeniem: PDF) podpisany przez pracodawcę. Koszty szkolenia ponosi pracodawca.

  ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

  Zdjęcie: Obraz WikiImages z Pixabay

 • 20 czerwca 2022 r.

  Na terenie Żywieckiego Browaru 11 czerwca odbył się Festyn Rodzinny związkowców NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie.

  Marek Bogusz

  – 1500 uczestników, dzieci oczywiście nie liczę, bo dzieciaki biegają po całym terenie i trudno je teraz policzyć, bierze udział w imprezie. Pogoda dopisała, to najważniejsze. Myślę, że czas świętowania nastał, bo na tym terenie jeszcze niedawno mieliśmy dość poważny problem, jeśli chodzi o strajk. To zostało rozwiązane, zostało podpisane porozumienie, więc możemy w końcu się bawić i myślami być w innym miejscu. To też czas zabawy, ale i spotkania z kolegami, którzy pracują w zakładach pracy. Czas, gdy nasze rodziny się poznają. Jest to czas świętowania, odpoczynku i czas relaksu – mówi Marek Bogusz, przewodniczący Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

  Na festynie odbywały się konkursy z nagrodami i tańce dla dorosłych, a dla dzieci było malowanie twarzy oraz wspólna zabawa na dmuchańcach, puszczanie baniek mydlanych oraz gry i zabawy. 

  – Jestem przekonana, że po tak długim czasie izolacji to pierwsze spotkanie to będzie superzabawa i bardzo udana impreza. Wiem, że macie państwo loterię. Pierwotnie chciałam zaprosić dwie osoby do Brukseli na wyjazd we wrześniu, ale skoro Marek tak zaprasza, więc zapraszam cztery osoby i widzimy się w Brukseli – powiedziała Jadwiga Wiśniewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

  Burmistrz Żywca Antoni Szlagor serdecznie przywitał wszystkich gości w swoim mieście, podziękował za przyjazd i zachęcił do wspólnej zabawy nawet do rana, zapewniając, że nie muszą niczym się przejmować. 

  Zaproszenie na festyn przyjął również Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Jan Chrząszcz, wicewojewoda Śląski, oraz Przemysław Drabek, poseł na Sejm RP.

  kk

  Autor: Karolina Kubacka, kor.
  Źródło: Region Podbeskidzie NSZZ “Solidarność”, tysol.pl

 • 20 czerwca 2022 r.

 • 12 czerwca 2022 r.

  – Jest czas na pracę, ale też musi być czas na odpoczynek, na wytchnienie. Witam Was na rodzinnym festynie “Solidarności”, zorganizowanym po blisko trzyletniej, pandemicznej przerwie – mówił szef podbeskidzkiej “Solidarności” Marek Bogusz witając blisko 1,5 tysiąca uczestników rodzinnego festynu “Solidarności|, który odbył się w sobotę 11 czerwca w Żywcu. (więcej…)

 • 7 czerwca 2022 r.

  Spór zbiorowy trwał w żywieckim Hutchinsonie od końca stycznia tego roku. Niestety rozmowy, które zakładowa „Solidarność” oceniała jako pozorowane, nie przyniosły żadnych rozstrzygnięć, stąd związkowcy przeprowadzili referendum strajkowe. – 26 maja rozpoczęliśmy strajk, który po tygodniu zakończył się dobrym porozumieniem – powiedział Krzysztof Gaj, przewodniczący „Solidarności” w Hutchinsonie. Średnio pracownicy otrzymają 500 zł podwyżki. (więcej…)

 • 3 czerwca 2022 r.

  KOMUNIKAT

  Porozumienie z Pracodawcą w Hutchinson 2 w Żywcu zostało zawarte 2 czerwca 2022 r. o godzinie 21.30.

  ŻĄDANIA PŁACOWE ZOSTAŁY SPEŁNIONE!

  Dziękujemy wszystkim strukturom naszego Związku: Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Zarządom Regionów, strukturom branżowym i członkom NSZZ „Solidarność” za aktywne wsparcie protestujących pracowników w trwającym tydzień strajku.
  Informujemy, że planowana na 7 czerwca 2022 r. pikieta przed zakładem Hutchinson 2 została odwołana.

                                                                                                                 Zarząd Regionu Podbeskidzie
                                                                                                                         NSZZ „Solidarność”

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

34-300 Żywiec, Al. Piłsudskiego 56
T:
506 194 978
E: sekr.bbial@solidarnosc.org.pl

andrzej_madyga_solidaność

Koordynator – Andrzej Madyda

Godziny urzędowania
wtorek i czwartek: 8.00 – 16.00

Zapraszamy wszystkich przewodniczących organizacji związkowych NSZZ „S” lub osoby oddelegowane przez przewodniczącego do brania udziału w comiesięcznych spotkaniach, organizowanych w pierwszy wtorek (po ostatnim poniedziałku miesiąca) o godz. 15.30 w MOZ “Browar”.