AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Gra „Tropami Solidarności”

Koksowniki przy moście na ulicy 11 Listopada i w parku Słowackiego, tajne drukarnie, podziemna radiostacja, konfrontacja zomowców i tajniaków z demonstrującą młodzieżą, brutalne przesłuchania na komendzie przy ulicy Rychlińskiego – to wszystko działo się w Bielsku-Białej w sobotę, 9 grudnia, na kilka dni przed 36. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Jakby czas się cofnął… (więcej…)

Pikieta przed Mokate zawieszona

Po kilkunastodniowej wojnie nerwów przedstawiciele zarządu spółki Mokate w Ustroniu rozpoczęli rozmowy ze związkowcami. Ich efektem jest porozumienie o współpracy, podpisane w piątek, 8 grudnia. – Dziękuję wszystkim z całego kraju, którzy wsparli „Solidarność” w Mokate. To dzięki nim do tej spółki powrócił dialog – mówi Marek Bogusz, szef podbeskidzkiej „Solidarności” ogłaszając zawieszenie ogólnopolskiej pikiety przed bramami Mokate, która była zaplanowana na piątek, 15 grudnia. (więcej…)

Comiesięczne spotkanie – dwie godziny wcześniej!

Przypominamy, że comiesięczne spotkanie przewodniczących zakładowych organizacji związkowych “Solidarności” Regionu Podbeskidzie, odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia wyjątkowo o godzinie 9.00. W programie zebrania m.in. spotkanie ze związkowcami z Białorusi oraz omówienie sytuacji w spółce Mokate i przygotowań do pikiety protestacyjnej, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia, przed bramami tego zakładu (sprawa bardzo ważna!).

Serdecznie zapraszamy!