AKTUALNOŚCI


Stanowisko ZR Podbeskidzie NSZZ „S” ws. składek związkowych

StanowiskoZarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”z dnia 22.02.2021 r.  dotyczące: składek związkowych wynikających z uchwały finansowej Nr 5 XIX KZDw sprawie działalności finansowej związku.   Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” zwraca...
Stanowisko ZR Podbeskidzie NSZZ „S” ws. składek związkowych

Lutowa „Solidarność Podbeskidzia” w „Gazecie Beskidzkiej” i w internecie

W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika „Gazeta Beskidzka”, który ukazał się w środę, 24 lutego br., znajdziemy nowy numer „Solidarności Podbeskidzia”, a w nim… (więcej…)
Lutowa „Solidarność Podbeskidzia” w „Gazecie Beskidzkiej” i w internecie

Podwyżki płac w FCA: znaczące ale nie satysfakcjonujące

We wtorek, 23 lutego, podpisane zostało porozumienie płacowe, podnoszące wynagrodzenia pracowników dwóch największych fiatowskich spółek: FCA Poland oraz FCA Powertrain. Podwyżki, choć znaczące i z wyrównaniem od października ubiegłego roku,...
Podwyżki płac w FCA: znaczące ale nie satysfakcjonujące

Podwyżki dla załogi Eaton

„Solidarność” w bielskiej spółce Eaton Automotive Systems zakończyła rozmowy płacowe. W efekcie wszyscy pracownicy tej firmy otrzymają podwyżki wynagrodzenia - średnio 4,5 procent. (więcej…)
Podwyżki dla załogi Eaton

Negocjacje w spółkach Fiata: po rokowaniach mediacje?

Na żądanie „Solidarności” FCA Poland rozpoczęły się dawno postulowane rozmowy płacowe dotyczące pracowników dwóch największych fiatowskich spółek - FCA Poland oraz FCA Powertrain. Pierwsza runda odbyła się 9 lutego, druga...
Negocjacje w spółkach Fiata: po rokowaniach mediacje?

Apel w sprawie pracowników niemedycznych

W dniu 26.02.2021 r. zostały skierowane pisma z Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” i Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia w Przemyślu z apelem o zaprzestanie dyskryminacji pracowników niemedycznych, dotyczące wysokości zasiłku chorobowego i tzw. dodatku covidowego. 1) Przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” Maria Ochman »2) Minister Zdrowia Adam Niedzielski »  

Stanowisko ZR Podbeskidzie NSZZ „S” ws. składek związkowych

StanowiskoZarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”z dnia 22.02.2021 r.  dotyczące: składek związkowych wynikających z uchwały finansowej Nr 5 XIX KZDw sprawie działalności finansowej związku.   Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” zwraca się do Komisji Krajowej o podjęcie zdecydowanych działań mających na celu wyegzekwowanie od Rządu RP – zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych składek członkowskich, […]

Lutowa „Solidarność Podbeskidzia” w „Gazecie Beskidzkiej” i w internecie

W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika „Gazeta Beskidzka”, który ukazał się w środę, 24 lutego br., znajdziemy nowy numer „Solidarności Podbeskidzia”, a w nim…

Podwyżki płac w FCA: znaczące ale nie satysfakcjonujące

We wtorek, 23 lutego, podpisane zostało porozumienie płacowe, podnoszące wynagrodzenia pracowników dwóch największych fiatowskich spółek: FCA Poland oraz FCA Powertrain. Podwyżki, choć znaczące i z wyrównaniem od października ubiegłego roku, nie satysfakcjonują „Solidarności”, która od dawna domagała się płacowych negocjacji.


Zobacz więcej aktualności

SZUKAJ  searchStrajk generalny na Podbeskidziu
„Strajk generalny na Podbeskidziu”
w serwisie „Twarze Solidarności” [DYSKUSJA]


twarze Solidarnosci Podbeskidzia


twarze Solidarnosci

CHCĘ ZOSTAĆ CZŁONKIEM

Deklaracja członkowska / Klauzula do deklaracji PDF | DOC

Wniosek o wydanie legitymacji elektronicznej PDF DOC


Karta LOTOS

Wniosek o wydanie karty LOTOS (POBIERZ)
Tabela zbiorcza do kart LOTOS (POBIERZ)
Tabelę proszę wysłać na adres: pgolab5@wp.pl

CHCĘ ZAŁOŻYĆ NOWĄ ORGANIZACJĘ

MENU


Terminy spotkań z Przewodniczącym

rko-solidarnosc

Terminy posiedzeń Zarządu Regionu

Szkolenia / Imprezy

Księgowość związkowa / US

informacja-dla-organizacji-zwiazkowych-solidarnosc

Od 1 stycznia 2015 r. weszły w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.
Więcej informacji znajdziesz tutaj


Brak sprawozdań jest od 1 stycznia 2015r. dotkliwie karany.
Więcej informacji znajdziesz tutaj


Ogłoszenia różne
Msza święta

MSZA-SOLIDARNOŚĆ
W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00 (oprócz lipca i sierpnia) w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Jana III Sobieskiego 10a w Bielsku-Białej odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny i Solidarności.
Proboszczem kościoła Trójcy Przenajświętszej jest duszpasterz ludzi pracy ks. prałat Józef Oleszko.

FILMY


27 stycznia – rocznica ogłoszenia strajku na Podbeskidziu
O działalności Solidarności służb więziennych
Wspomnienie dnia ogłoszenia stanu wojennego
{"popup_fix":"false"}

Nowe rozporządzenie w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy działaczy związkowych »
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 27 listopada 2018 r. w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej przysługującego osobie wykonującej pracę zarobkową, sposobu ustalenia wysokości wynagrodzenia albo świadczenia pieniężnego przysługującego osobie w okresie zwolnienia od pracy oraz wynikających z tego tytułu uprawnień i świadczeń

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ


POLECANE WYDARZENIA


O NAS


Związek walczy o przestrzeganie nabytych praw pracowniczych i o dobre rozwiązania prawne. Jako wspólnota jest skuteczniejszy niż działanie w pojedynkę lub w rozproszeniu.

Andrzej Madyda
Oddział Żywiec

Chciałem mieć wpływ na rozwój zdarzeń w moim zakładzie pracy oraz wyrazić własne zdanie na temat złego funkcjonowania mojej firmy.

Leszek Grajny
ZEC Energoservice Sp. z o.o.

Takie zrzeszenie jest potrzebne, gdyż wielu pracowników spotyka się z niesprawiedliwością. Siłę związku można wykorzystać do walki z bezprawnym zwalnianiem, w ochronie godności człowieka i w zmniejszaniu nierówności płacowych.

Małgorzata Dudys
MOPS Bielsko-Biała

Związek zawodowy traktuję jak „Polisę na życie”. Chciałabym uświadomić kolegom i koleżankom, że nasza organizacja jest siłą, która potrafi skutecznie bronić praw pracowniczych.

Barbara Tomaszek
Hutchinson Poland Sp. z o. o.

Jest to jedyna ochrona przed samowolą pracodawcy. Dla mnie to również sposób na spełnienie się w działalności związkowej.

Robert Pudełko
Cooper Standard Automotive

Liczny związek jest silnym partnerem w rozmowach z pracodawcą. Poprzez związek zawodowy łatwiej egzekwować swoje prawa pracownicze.

Mirosław Ellmann
Adler Polska Sp. z o. o.

CO DAJE ZWIĄZEK ?


RABATY ZWIĄZKOWE


NASZE MEDIA


ODDZIAŁY


Cieszyn
Oświęcim
 
Żywiec
Sucha Beskidzka
Skoczów