Cieszyn

Cieszyn

 • „W powiecie cieszyńskim działa jedna z najmłodszych stażem Komisji Zakładowych NSZZ Solidarność Regionu Podbeskidzie. W rejestrze organizacji związkowych widnieje pod pozycją 712. Działa od niespełna roku w zakładzie koreańskiej spółki Seoyon E-Hwa Automotive w Bażanowicach” – tak zaczyna się artykuł nt. związkowców z Bażanowic, opublikowany w „Głosie Ziemi Cieszyńskiej”. (więcej…)

 • Przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego powoli dobiegają już końca, a świąteczna atmosfera wypełnia radością nasze serca. Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, a ustrojone w naszej świątyni choinki i żłóbek rozbłysną pełnym blaskiem, pochylmy się nad Słowem, które kieruje do nas Bóg. (więcej…)

 • Podobnie jak w roku ubiegłym podbeskidzka Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Wspólnie, z pomocą Zarządu Regionu, postanowili zaradzić problemom Pani Teresy, samotnej mieszkanki jednej z miejscowości powiatu cieszyńskiego. (więcej…)

 • Po kilkunastodniowej wojnie nerwów przedstawiciele zarządu spółki Mokate w Ustroniu rozpoczęli rozmowy ze związkowcami. Ich efektem jest porozumienie o współpracy, podpisane w piątek, 8 grudnia. – Dziękuję wszystkim z całego kraju, którzy wsparli „Solidarność” w Mokate. To dzięki nim do tej spółki powrócił dialog – mówi Marek Bogusz, szef podbeskidzkiej „Solidarności” ogłaszając zawieszenie ogólnopolskiej pikiety przed bramami Mokate, która była zaplanowana na piątek, 15 grudnia. (więcej…)

 • Na nic zdały się pojednawcze gesty ze strony „Solidarności” – w spółce Mokate w Ustroniu nadal trwa bezpardonowa walka ze związkowcami. Podejmowane są próby skłócania pracowników, zmuszania ich do występowania ze związku, podpisywania antyzwiązkowych oświadczeń… (więcej…)

 • O ostatnich decyzjach Parlamentu i rządu, o początkach wyborów w zakładowych organizacjach związkowych, o sytuacji w zakładach pracy oraz o upamiętnieniu rocznicy stanu wojennego – o tym wszystkim debatowano w trakcie zebrania Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, które odbyło się w poniedziałek, 27 listopada br. (więcej…)

 • 11 listopada w Cieszynie odbyły się uroczystości upamiętniające 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele  NSZZ „Solidarności” z Oddziału w Cieszynie.
  W bogatym  programie  rocznicowym  m. in.  złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego oraz  (w asyście  orkiestry)  pod Pomnikiem upamiętniającym Legionistów.

   

 • Spółka Pearl Stream postanowiła zlikwidować zakład w Bażanowicach koło Cieszyna. Pracę straci 241 z 280 pracowników. O zwolnieniach poinformował portal internetowy OX.pl. W zakładzie nie działa związek zawodowy, więc nie ma kto reprezentować zwalnianych ludzi… (więcej…)

 • Przypominamy, że już w sobotę, 26 sierpnia, w Oświęcimiu odbędzie się tradycyjny Związkowy Piknik Rodzinny, organizowany przez podbeskidzka „Solidarność” dla naszych członków i sympatyków oraz ich rodzin. (więcej…)

 • Istniejąca od ponad ćwierćwiecza spółka Mokate z Ustronia należy dziś do czołowych w Polsce producentów kawy i herbaty. To marka znana daleko poza granicami naszego kraju. Od niedawna w spółce tej działa „Solidarność” – związek zawodowy, szczycący się niezwykłą, 37-letnią historią i zasłużoną światową sławą. Mokate i „Solidarność” – co wyniknie z takiego związku? Pracownicy wierzą, że same dobre rzeczy… (więcej…)

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

43-400 Cieszyn, ul. Głęboka 58
T: 609 436 566
E: michal.bbial@solidarnosc.org.pl

michal-marek-solidarnosc

Koordynator – Michał Marek

Godziny urzędowania
poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00

Zapraszamy wszystkich przewodniczących organizacji związkowych NSZZ „S” lub osoby
oddelegowane przez przewodniczącego do brania udziału
w comiesięcznych spotkaniach,
organizowanych w każdą ostatnią środę miesiąca
o godz. 15.30 w siedzibie Oddziału.