Oświęcim

Oświęcim

 • W związku z gwałtownym wzrostem zagrożenia epidemicznego od poniedziałku 12 października wszystkie biura Zarządu Regionu Podbeskidzie oraz terenowych Oddziałów naszego związku pracować będą w zaostrzonym reżimie sanitarnym. (więcej…)

 • Region Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” O/Oświęcim zaprasza wszystkich działaczy, związkowców i sympatyków Związku do wzięcia udziału we Mszy Świętej, która zostanie odprawiona z okazji jubileuszu 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu – dnia 31 sierpnia 2020 r. o godz. 18:00.

  Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą, ufundowaną przez „Solidarność” Ziemi Oświęcimskiej w dniu 31 sierpnia 2000 r. z okazji 20. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

  Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, wszyscy przebywający w kościele, z wyjątkiem sprawujących liturgię – muszą mieć maseczki. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.

  Pozdrawiam

  Joanna Czerwik
  Koordynator O. Oświęcim
  ul. Śniadeckiego 21
  32-600 Oświęcim
  tel. 506 194 984

 • Szanowni Państwo

  Informujemy, że w dniach 14 i 31 sierpnia br. biura Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” w Bielsku-Białej i Oddziałach będą nieczynne.

   

 • Regionalny Ośrodek Kultury informuje, że termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs “Narodziny Solidarności – Sierpień 1980” został przedłużony do 15 września 2020 r.

  Konkurs organizowany jest dla uczczenia 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Ma służyć podkreśleniu znaczenia ruchu, który doprowadził do przełomu politycznego i historycznych zmian w Polsce.

  Więcej informacji na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury »

 • W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i nowymi rozporządzeniami dotyczącymi walki z koronawirusem biura Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność” (także w oddziałach) pozostają zamknięte aż do odwołania.

  W sytuacjach nagłych i nie cierpiących zwłoki prosimy o kontakt telefoniczny (33 812 67 90) lub mailowy (bbial@solidarnosc.org.pl). W przypadku konieczności kontaktu z członkami Prezydium ZR ich adresy kontaktowe można znaleźć TUTAJ.

  Przewodniczący ZR

  Marek Bogusz

 • Szanowni Państwo

  W związku z sytuacją panującą w Kraju i zagrożeniem koronawirusem, Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” prowadzi swoją działalność za pośrednictwem telefonów i e-maili.
  Dotyczy to wszystkich Oddziałów wchodzących w obszar Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, jak również siedziby Zarządu Regionu w Bielsku-Białej.
  Wszelka pomoc prawna i księgowa będzie udzielana na bieżąco drogą telefoniczną i e-mailową.
  W wyjątkowych przypadkach, prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na spotkanie.

  Zawieszamy do odwołania wszystkie spotkania z Przewodniczącymi Organizacji Związkowych we wszystkich Oddziałach, jak również te, które były zaplanowane przez Sekcje Regionalne.

  Ponadto odwołane są szkolenia związkowe, które miały odbyć się w marcu i kwietniu br. Nowe terminy zostaną ustalone i podane do wiadomości w późniejszym czasie.

  Przesunięciu ulegają też zawody strzeleckie, które miały odbyć się 21 marca br.

  Przewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie
  NSZZ „Solidarność”
  Marek Bogusz

 • W związku z coraz większym zainteresowaniem „Tygodnikiem Solidarność” zwiększono jego nakład oraz  podpisano nowe umowy kolportażowe. (więcej…)

 • Kim był Stanisław Pyjas? Czego dotyczył pierwszy postulat strajkujących w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku? Jaki kryptonim nosiły manewry wojsk Układu Warszawskiego, zorganizowane na początku 1981 roku na terenie Polski? Jaki tytuł miał dokument przyjęty przez I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, nazwany przez Leonida Breżniewa „prowokacyjnym”? Ile osób internowano w czasie trwania stanu wojennego w Polsce? Jakie zjawisko z lat 1976-1989 określano pojęciem „drugi obieg”? – Odpowiedzi na te i ponad trzydzieści innych pytań powinni znać finaliści V Powiatowego Konkursu Historycznego „Solidarni”, który odbył się 29 października 2019 roku w Oświęcimiu. (więcej…)

 • Tradycyjnie przed pierwszym dniem listopada przedstawiciele podbeskidzkiej „Solidarności” odwiedzili groby swych zmarłych przyjaciół, by modlitwą i zapalonym zniczem wyrazić swą pamięć i wdzięczność. (więcej…)

 • Szanowni Nauczyciele oraz Pracownicy Oświaty!

  W Dniu Edukacji Narodowej
  dziękujemy wszystkim za zaangażowanie na rzecz edukacji młodego pokolenia.
  Życzymy Państwu,
  satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności.

  Z wyrazami szacunku i uznania

  Przewodnicząca
  Organizacji Międzyzakładowej Pracowników
  Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
  w Bielsku-Białej
  Jadwiga Utecht-Nolbrzak

  Przewodniczący Zarząd Regionu Podbeskidzie
  NSZZ „Solidarność”
  Marek Bogusz

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

32-600 Oświęcim, ul. Śniadeckiego 21
T: 506 194 984
j.czerwik.bbial@solidarnosc.org.pl

Koordynator Oddziału- Joanna Czerwik

Godziny urzędowania
poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00