Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

  • 1) Przypominamy o obowiązku składania sprawozdań finansowych za 2018 r., do właściwych sobie Urzędów Skarbowych, w nieprzekraczalnym terminie do 30.06.2019 r.
    2) Zgodnie z Art. 251.1 punkt 2 Ustawy o Związkach Zawodowych, organizacja związkowa przedstawia pracodawcy co 6 miesięcy (według stanu na 30 czerwiec i 31 grudnia – w terminie do 10 dnia następującego po tym czasie) informację o liczbie członków (informacja obowiązkowa!).
    3) Przypominamy również o obowiązku składania do 30.06.2019 r. kart informacyjnych dot. zaktualizowanej ilości członków organizacji. Karty informacyjne prosimy składać u pani Agaty Krawczyk. (Karta do pobrania: xls », pdf »)

     

  • Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” podpisał umowę z Zakładem Usługowo – Handlowym MIXPOL w sprawie rabatu paliwowego.
    Wynegocjowano rabat w wysokości 5 groszy na litrze (obejmuje wszystkie rodzaje paliw).

    Umowa dotyczy członków naszego związku posiadających legitymację związkową, która jest niezbędna przy zakupie paliwa.

    Umowa wchodzi w życie 20 maja 2019 r.

    Wykaz stacji, na których obowiązuje rabat zakupowy:
    1)  Bielsko-Biała, ul. Daszyńskiego
    2)  Kęty, ul. Henryka Sienkiewicza
    3)  Łodygowice, ul. Kasztanowa 33
    4)  Łodygowice, ul. Magazynowa 2
    5)  Milówka, ul. Grunwaldzka
    6)  Żywiec, Aleja Jana Pawła II
    7)  Wola, ul. Pszczyńska

    Wiceprzewodniczący/Sekretarz ZR
    Andrzej Madyda

  • Szanowni Państwo

    W dniach 13-14 czerwca 2019 r. odbędzie się szkolenie pt. „Negocjacje – komunikacja w negocjacjach”.
    Zgłoszenia wraz z wpłatą należy składać w Zarządzie Regionu (kontakt: Wiceprzewodniczący ZR Stanisław Sołtysik) do 31 maja br. włącznie.
    Ilość miejsc ograniczona.
    Miejsce szkolenia – Szczyrk, hotel „Zagroń”. Zakwaterowanie od godz. 8.00, rozpoczęcie o godz. 9.00.
    Prowadzący –  Trener  z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

  • Po raz kolejny – w dniach 8-9 maja br. – przedstawiciele organizacji zakładowych NSZZ ,,Solidarność” Regionu Podbeskidzie pełnili służbę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona „Solidarności” przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. (więcej…)

  • Uprzejmie informujemy, że w czwartek, 2 maja, wszystkie biura podbeskidzkiej “Solidarności” – zarówno w Zarządzie Regionu jak i w oddziałach terenowych – będą nieczynne.

  • W Wielki Piątek, czyli 19 kwietnia br.,

    biura Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność” w Bielsku-Białej

    oraz biura terenowych Oddziałów NSZZ “S”

    będą NIECZYNNE! (więcej…)

  • Zarząd Regionu informuje, że organizuje pielgrzymkę Solidarności do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej w dniach 27/28.04.2019 r. Wyjazd 27.04. o godz. 6.00 (Jeleśnia) i 7.00 (Bielsko-Biała).

    Ilość uczestników jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
    Zapisy i sprawy organizacyjne pielgrzymki prowadzi Barbara Janoszek – przewodnicząca APTIV Jeleśnia (tel. kontaktowy: 662 524 618).

    Informujemy, że w sobotę 27 kwietnia, autokar wyjedzie sprzed siedziby spółki Aptiv w Jeleśni o godz. 6.00, a z Bielska-Białej (zatoka przy stacji BP przy ul. Warszawskiej) o godz. 7.00.
    Zapraszamy!

  • BIELSKO-BIAŁA
    Kandydaci do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

    Okręg nr 2:
    nr 7 – Cecylia KUK

    Okręg nr 3:
    nr 1 – Andrzej GACEK
    nr 3 – Bożena Kotkowska
    nr 7 – Leszek Caputa

    Okręg nr 4
    nr 2 – Adam MICHALSKI

    Kandydaci do Sejmiku Województwa Śląskiego
    nr 2 – Ewa Żak
    nr 6 – Zygmunt Mizera

    CIESZYN
    Rada Powiatu Cieszyńskiego
    KWW Akcja Samorządowa AS

    Okręg nr 1 – Cieszyn

    Kazimierz Kawulok (Wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Cieszynie)
    Czesław Chrapek
    Tadeusz Mendrek

    Rada Miejska Cieszyna
    KWW Akcja Samorządowa AS

    Okręg nr 2 – Osiedle Piastowskie, Osiedle Liburnia, Mała Łąka

    Artur Płoskonka (Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”

    przy Domach Opieki i Wychowania)
    Rady Gminy Hażlach
    KWW dla Mieszkańców Gminy Hażlach

    Okręg nr 13

    Zdzisław Jarosz (Przewodniczący Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o. w Cieszynie)

    Kandydat na Wójta Gminy Hażlach
    KWW Razem dla Mieszkańców
    Aleksander Matysiak (Wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” przy PPG Cieszyn S.A.)

     CZECHOWICE DZIEDZICE

    Kandydat do Rady Miasta Czechowice-Dziedzice
    – Grzegorz Babij

    SKOCZÓW

    Kandydaci do Rady Miasta Skoczów
    – Robert Puzoń
    – Ryszard Dziasek

    ZAWOJA

    Kandydat do Urzędu Gminy w Zawoi
    – Maciej Mażul

    RADA POWIATU SUSKIEGO

    Okręg 4
    Gmina Bystra-Sidzina, Gmina Zawoja
    – Ilona Liliana Bruzda

  • Z okazji 38. rocznicy porozumień sierpniowych 1980 roku, Zarząd Regionu Podbeskidzie zaprasza członków związku, ich rodziny i wszystkich sympatyków do udziału w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się 30.08.2018 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

    W szczególny sposób zaproszenie kierujemy do pocztów sztandarowych organizacji związkowych, mając nadzieję na ich udział i ubogacenie rocznicowej uroczystości.

    Andrzej Madyda

  • W piątek, 15 czerwca 2018 roku, podczas wyborczego XIII Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” wybrane zostały nowe regionalne władze naszego związku na kadencję 2018-2022. Zebranie inaugurujące prace Zarządu Regionu, połączone z wyborem Prezydium ZR, odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 9.00 w siedzibie Regionu Podbeskidzie.

    Poniżej publikujemy listy członków regionalnych władz „Solidarności” na nową kadencję.

    Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” w kadencji 2018-2022

    1. Marek Bogusz (Tauron Serwis B-B) – przewodniczący
    2. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
    3. Mirosław Biernot (Lotos Terminale Czechowice-Dz.)
    4. Adam Bryl (GE PowerControls B-B)
    5. Czesław Chrapek (Skotan Skoczów)
    6. Katarzyna Dunikowska-Błotko (Oświata B-B)
    7. Ryszard Dziasek (Teksid Iron Skoczów)
    8. Krzysztof Gaj (Hutchinson II Żywiec)
    9. Piotr Gołąb* (Sł. Zdrowia B-B)
    10. Janusz Gołdynia (Samorząd Oświęcim)
    11. Czesław Gorol (PKP Cargo Czechowice-Dz.)
    12. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
    13. Barbara Janoszek (Aptiv Jeleśnia)
    14. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
    15. Mirosław Kitowski (Polifarb Cieszyn)
    16. Jarosław Klajman (Tauron Ciepło B-B)
    17. Mirosław Kubas (Nadleśnictwo B-B)
    18. Cecylia Kuk (Poczta Polska B-B)
    19. Krzysztof Kwaśny (PG Silesia Czechowice-Dz.)
    20. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
    21. Piotr Łukowski (MZK B-B)
    22. Andrzej Madyda (Oddział „S” Żywiec)
    23. Michał Marek (Oddział „S” Cieszyn)
    24. Roman Marekwica (Straż Pożarna B-B)
    25. Maciej Mażul (Babiogórski PN Zawoja)
    26. Henryk Mynarski (Ceva B-B)
    27. Robert Pudełko (Cooper B-B)
    28. Krzysztof Schmeichel (Śrubena Żywiec)
    29. Stanisław Skrzyp (Famed Żywiec)
    30. Stanisław Sołtysik* (Belos B-B)
    31. Wanda Stróżyk (FCA B-B)
    32. Rafał Tyrała (Proseat B-B)
    33. Jadwiga Utecht-Nolbrzak* (Oświata B-B)
    34. Jan Wilczak* (Sekcja Emerytów B-B)
    35. Ewa Żak (Szpital Wojewódzki B-B)

                                                         *) Przewodniczący Sekcji Regionalnej

    Regionalna Komisja Rewizyjna NSZZ „S” Regionu Podbeskidzie

    1. Ryszard Anus (FCA B-B)
    2. Mirosław Ellmann (Adler Polska B-B)
    3. Grażyna Gąćkowska (Oświata B-B)
    4. Celina Jędras (FCA B-B)
    5. Wacław Oleś (Śrubena Żywiec)
    6. Jan Pezda (Belos B-B)
    7. Ewa Płonka (Indukta B-B)

     Delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”

    1. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
    2. Mirosław Brzuśnian (Tauron Wytwarzanie B-B)
    3. Dariusz Dudek (PG Silesia Czechowice-Dz.)
    4. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
    5. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
    6. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
    7. Rafał Tyrała (Proseat B-B)

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

34-200 Sucha Beskidzka, ul. Semika 1
T: 668 973 092
E: b.mazul.bbial@solidarnosc.org.pl

Przewodniczący – Beata Mażul

Godziny urzędowania
poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00

SPOTKANIA PROSIMY UZGADNIAĆ TELEFONICZNIE


Zapraszamy wszystkich przewodniczących organizacji związkowych NSZZ „S” lub osoby oddelegowane przez przewodniczącego do brania udziału w comiesięcznych spotkaniach, organizowanych w każdy ostatni piątek miesiącao godz. 9.00 w siedzibie Oddziału.