Skoczów

Skoczów

  • 20 listopada 2018 r. o godz. 10.00 odbędzie się szkolenie pt. „RODO a związki zawodowe” skierowane do związkowców z terenu Cieszyna i Skoczowa.
    Miejsce szkolenia: Oddział Skoczów NSZZ „Solidarność” (43-430 Skoczów, ul. Bielska 18).

  • Zapraszam wszystkich pracowników na obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    PROGRAM – 11.11. 2018 r.

    – 9.00 – Zbiórka w siedzibie oddziału NSZZ “Solidarność” w Skoczowie

    – 9.15 – Złożenie kwiatów pod tablicą NSZZ “Solidarność”

    – 9.30 – Udział w uroczystościach organizowanych przez MCK Skoczów

     – 11.00 – Udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny (Kościół Parafialny p/w Św. Piotra i Pawła w Skoczowie)

     

    Serdecznie pozdrawiam

    Czesław Chrapek

  • BIELSKO-BIAŁA
    Kandydaci do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

    Okręg nr 2:
    nr 7 – Cecylia KUK

    Okręg nr 3:
    nr 1 – Andrzej GACEK
    nr 3 – Bożena Kotkowska
    nr 7 – Leszek Caputa

    Okręg nr 4
    nr 2 – Adam MICHALSKI

    Kandydaci do Sejmiku Województwa Śląskiego
    nr 2 – Ewa Żak
    nr 6 – Zygmunt Mizera

    CIESZYN
    Rada Powiatu Cieszyńskiego
    KWW Akcja Samorządowa AS

    Okręg nr 1 – Cieszyn

    Kazimierz Kawulok (Wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Cieszynie)
    Czesław Chrapek
    Tadeusz Mendrek

    Rada Miejska Cieszyna
    KWW Akcja Samorządowa AS

    Okręg nr 2 – Osiedle Piastowskie, Osiedle Liburnia, Mała Łąka

    Artur Płoskonka (Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”

    przy Domach Opieki i Wychowania)
    Rady Gminy Hażlach
    KWW dla Mieszkańców Gminy Hażlach

    Okręg nr 13

    Zdzisław Jarosz (Przewodniczący Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o. w Cieszynie)

    Kandydat na Wójta Gminy Hażlach
    KWW Razem dla Mieszkańców
    Aleksander Matysiak (Wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” przy PPG Cieszyn S.A.)

     CZECHOWICE DZIEDZICE

    Kandydat do Rady Miasta Czechowice-Dziedzice
    – Grzegorz Babij

    SKOCZÓW

    Kandydaci do Rady Miasta Skoczów
    – Robert Puzoń
    – Ryszard Dziasek

    ZAWOJA

    Kandydat do Urzędu Gminy w Zawoi
    – Maciej Mażul

    RADA POWIATU SUSKIEGO

    Okręg 4
    Gmina Bystra-Sidzina, Gmina Zawoja
    – Ilona Liliana Bruzda

  • NSZZ Solidarność O/ Skoczów oraz Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Teksid Poland w Skoczowie organizują wyjazd na Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy.

    (więcej…)

  • W środę, 5 września 2018 roku w Ustroniu odbył się pogrzeb zmarłego cztery dni wcześniej księdza kan. Leopolda Zielasko, długoletniego proboszcza parafii św. Klemensa w Ustroniu, znanego ze swego społecznego zaangażowania, uhonorowanego m.in. tytułem „Zasłużonego dla Solidarności Podbeskidzia”.  Ksiądz Leopold był najstarszym kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej – przeżył 95 lat, w tym 67 w kapłaństwie. (więcej…)

  • W sobotę 1 września w Cieszynie odbyły się uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.

    (więcej…)

  • W piątek, 31 sierpnia 2018 r. o godz.18.00 w kościele parafialnym p.w. św. Piotra i Pawła w Skoczowie odprawiona zostanie Msza św. w intencji NSZZ “Solidarność” oraz Ojczyzny w 38. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych.

    Serdecznie zapraszam

    Czesław Chrapek

  • Z okazji 38. rocznicy porozumień sierpniowych 1980 roku, Zarząd Regionu Podbeskidzie zaprasza członków związku, ich rodziny i wszystkich sympatyków do udziału w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się 30.08.2018 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

    W szczególny sposób zaproszenie kierujemy do pocztów sztandarowych organizacji związkowych, mając nadzieję na ich udział i ubogacenie rocznicowej uroczystości.

    Andrzej Madyda

  • W piątek, 15 czerwca 2018 roku, podczas wyborczego XIII Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” wybrane zostały nowe regionalne władze naszego związku na kadencję 2018-2022. Zebranie inaugurujące prace Zarządu Regionu, połączone z wyborem Prezydium ZR, odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 9.00 w siedzibie Regionu Podbeskidzie.

    Poniżej publikujemy listy członków regionalnych władz „Solidarności” na nową kadencję.

    Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” w kadencji 2018-2022

    1. Marek Bogusz (Tauron Serwis B-B) – przewodniczący
    2. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
    3. Mirosław Biernot (Lotos Terminale Czechowice-Dz.)
    4. Adam Bryl (GE PowerControls B-B)
    5. Czesław Chrapek (Skotan Skoczów)
    6. Katarzyna Dunikowska-Błotko (Oświata B-B)
    7. Ryszard Dziasek (Teksid Iron Skoczów)
    8. Krzysztof Gaj (Hutchinson II Żywiec)
    9. Piotr Gołąb* (Sł. Zdrowia B-B)
    10. Janusz Gołdynia (Samorząd Oświęcim)
    11. Czesław Gorol (PKP Cargo Czechowice-Dz.)
    12. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
    13. Barbara Janoszek (Aptiv Jeleśnia)
    14. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
    15. Mirosław Kitowski (Polifarb Cieszyn)
    16. Jarosław Klajman (Tauron Ciepło B-B)
    17. Mirosław Kubas (Nadleśnictwo B-B)
    18. Cecylia Kuk (Poczta Polska B-B)
    19. Krzysztof Kwaśny (PG Silesia Czechowice-Dz.)
    20. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
    21. Piotr Łukowski (MZK B-B)
    22. Andrzej Madyda (Oddział „S” Żywiec)
    23. Michał Marek (Oddział „S” Cieszyn)
    24. Roman Marekwica (Straż Pożarna B-B)
    25. Maciej Mażul (Babiogórski PN Zawoja)
    26. Henryk Mynarski (Ceva B-B)
    27. Robert Pudełko (Cooper B-B)
    28. Krzysztof Schmeichel (Śrubena Żywiec)
    29. Stanisław Skrzyp (Famed Żywiec)
    30. Stanisław Sołtysik* (Belos B-B)
    31. Wanda Stróżyk (FCA B-B)
    32. Rafał Tyrała (Proseat B-B)
    33. Jadwiga Utecht-Nolbrzak* (Oświata B-B)
    34. Jan Wilczak* (Sekcja Emerytów B-B)
    35. Ewa Żak (Szpital Wojewódzki B-B)

                                                         *) Przewodniczący Sekcji Regionalnej

    Regionalna Komisja Rewizyjna NSZZ „S” Regionu Podbeskidzie

    1. Ryszard Anus (FCA B-B)
    2. Mirosław Ellmann (Adler Polska B-B)
    3. Grażyna Gąćkowska (Oświata B-B)
    4. Celina Jędras (FCA B-B)
    5. Wacław Oleś (Śrubena Żywiec)
    6. Jan Pezda (Belos B-B)
    7. Ewa Płonka (Indukta B-B)

     Delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”

    1. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
    2. Mirosław Brzuśnian (Tauron Wytwarzanie B-B)
    3. Dariusz Dudek (PG Silesia Czechowice-Dz.)
    4. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
    5. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
    6. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
    7. Rafał Tyrała (Proseat B-B)

  • W najbliższy piątek, 15 czerwca, odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Delegatów NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie. W związku z tym, że przy organizacji tego wydarzenia zaangażowani są wszyscy działacze i pracownicy Zarządu Regionu, biura podbeskidzkiej “Solidarności” będą tego dnia nieczynne – zarówno w Bielsku-Białej jak i w terenowych oddziałach “S”.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

43-430 Skoczów, ul. Bielska 18
T: 696 600 333
E: chrapek@solidarnosc.org.pl

czeslaw-chrapek

Przewodniczący – Czesław Chrapek

Godziny urzędowania
poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00
Spotkania prosimy uzgadniać telefonicznie

Zapraszamy wszystkich przewodniczących organizacji związkowych NSZZ „S” lub osoby oddelegowane przez przewodniczącego do brania udziału w comiesięcznych spotkaniach, organizowanych w każdy pierwszy czwartek miesiącao godz. 16.00 w siedzibie Oddziału.