Solidarność Podbeskidzie Zapowiedź zwolnień w FCA Powertrain!

Zapowiedź zwolnień w FCA Powertrain!

Zapowiedź zwolnień w FCA Powertrain!

Udostępnij na:

W poniedziałek 20 lutego 2023 r. zarząd bielskiej spółki FCA Powertrain ogłosił zamiar zwolnienia trzystu osób.  – W sobotę zaczynamy rozmowy w tej sprawie – mówi szefowa „Solidarności” w FCA Wanda Stróżyk.

fca 2

W FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej pracuje ponad 800 osób. Zarząd spółki zapowiedział, że będzie chciał zwolnić około 300 z nich, w tym 290 osób z produkcji. Podał też przyczynę tak drastycznej decyzji, nazywanej w zawiadomieniu „zmianą w strukturze zatrudnienia”: „W wyniku wprowadzenia przez Komisje Europejską regulacji dotyczących emisji spalin silników spalinowych nastąpił spadek zamówień na silniki, czego konsekwencją jest konieczność zakończenia przez FCA Powertrain Poland produkcji silników TwinAir oraz ograniczenie produkcji silników GSE i SDE”.

– Od dziesięciu lat nie mieliśmy tak dużych zwolnień w naszych spółkach. W sobotę rozpoczynamy rozmowy. Będziemy analizować nie tylko zakres zwolnień, ale też propozycje pracodawcy dotyczące sposobu restrukturyzacji, w tym także przedstawiony nam pakiet ochrony miejsc pracy – mówi Wanda Stróżyk, która zaledwie dwa dni temu wybrana została szefową „Solidarności” w spółkach fiata na nową kadencję.

Udostępnij na: