Solidarność Podbeskidzie Rafał Tyrała nadal szefem „S” w spółce Proseat

Rafał Tyrała nadal szefem „S” w spółce Proseat

Rafał Tyrała nadal szefem „S” w spółce Proseat

Udostępnij na:

Trwają wybory w zakładowych organizacjach związkowych “Solidarności”. W piątek  17 marca 2023 r. odbyły się one w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w spółce Proseat w Bielsku-Białej.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w spółce Proseat  liczy obecnie niespełna trzystu członków – to blisko połowa całej załogi tej firmy! W zebraniu wyborczym wzięło udział 24 delegatów. Ich zadaniem – oprócz podsumowania minionej kadencji – było wybranie władz związkowych na nową kadencję, która potrwa do 2028 roku. Wybory na przewodniczącego MOZ wygrał dotychczasowy szef tego związku Rafał Tyrała (na zdjęciu). Był on jedynym kandydatem do tej funkcji. „Solidarnością” w spółce Proseat kieruje on nieprzerwanie od 2001 roku.

W swym sprawozdaniu z dotychczasowej działalności  Rafał Tyrała przedstawił ostatnią kadencję jako niezwykle trudną (najpierw pandemia, później wojna na Ukrainie, liczne przestoje oraz trwające wciąż zawirowania i perturbacje na rynku motoryzacyjnym).  – Trzeba było też bronić pracowników przed zwolnieniami i to, na szczęście, się udało. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom i wszystkim członkom związku za wsparcie i solidarne działania. Sam niczego bym nie dokonał. Niestety, nowa kadencja nie zapowiada się lepiej. Na pewno czeka nas, związkowców, ciężka praca. Chciałbym, aby w tej kadencji w sposób szczególny postawić na młodzież, wykorzystać jej zapał i potencjał, a tym samym odmłodzić nasz związek – mówił w swym wystąpieniu Rafał Tyrała.

W trakcie zebrania wybrano też sześciu członków Komisji MOZ i czteroosobową Międzyzakładową Komisję Rewizyjną, a także dwóch delegatów na Walne Zebranie „Solidarności” Regionu Podbeskidzie.

W wyborczym zebraniu “Solidarności” Proseat uczestniczył – w charakterze gościa – przewodniczący Regionu Podbeskidzie Marek Bogusz, a spotkanie prowadził członek Prezydium ZR Piotr Gołąb.

 

Udostępnij na: