Solidarność Podbeskidzie Piotr Duda zarzuca szefowej sejmowej komisji obstrukcję w sprawie emerytur stażowych

Piotr Duda zarzuca szefowej sejmowej komisji obstrukcję w sprawie emerytur stażowych

Piotr Duda zarzuca szefowej sejmowej komisji obstrukcję w sprawie emerytur stażowych

Udostępnij na:

4 sierpnia 2022 r.

„Jako inicjator obywatelskiego projektu ustawy o «Emeryturach stażowych», którego pierwsze czytanie odbyło się 14 grudnia 2021 r., wyrażam oburzenie z powodu braku postępu prac nad tą niezwykle ważną społecznie ustawą. To niedopuszczalna obstrukcja” – napisał w liście do szefowej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Urszuli Ruseckiej przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

Piotr Duda

To kolejna odsłona sporu wokół blokowania prac nad projektem Solidarności, którego celem jest wprowadzenie do polskiego systemu dodatkowej możliwości przejścia na emeryturę ze względu na wypracowany staż i zgromadzony kapitał.

Przypomnijmy: podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość, padła wypowiedź, że na emerytury stażowe będzie trzeba jeszcze poczekać i że powodem jest stan budżetu państwa.

Pisaliśmy o tym tutaj

W reakcji na te słowa przewodniczący Solidarności Piotr Duda zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne odblokowanie prac nad projektem, który od 8 miesięcy zalega w komisji sejmowej.

Pisaliśmy o tym tutaj

Wczoraj list w tej sprawie trafił do poseł Urszuli Ruseckiej, przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny, która po pierwszym czytaniu nie zajęła się tym tematem do dnia dzisiejszego.

„Jako NSZZ «Solidarność» oczekujemy pilnego odblokowania prac nad projektem Solidarności. Jednocześnie powołując się na Pani publiczne wypowiedzi o zaplanowanym terminie prac w tym temacie, proszę o wskazanie tego terminu” – czytamy w liście.

Cały list poniżej:
pismo

ml

Autor: Marek Lewandowski,kor.
Źródło: tysol.pl

 

Udostępnij na: