Solidarność Podbeskidzie 35. rocznica zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

35. rocznica zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października 2019 r. w 35. rocznicę zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbyły się ogólnokrajowe uroczystości przy grobie bł. księdza w Sanktuarium w Warszawie na Żoliborzu.
W uroczystościach wziął udział przew. ZR Podbeskidzie Marek Bogusz oraz poczet sztandarowy Regionu.
W tym samym czasie w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu koło Żywca odbyły się regionalne uroczystości – Msza Św. w intencji Ojczyzny i NSZZ „Solidarność” z udziałem przedstawicieli Zarządu Regionu i członków związku z Oddziału Żywiec, choć nie zabrakło przedstawicieli organizacji z innych oddziałów.
Sztandarom związkowym towarzyszyły poczty Straży Pożarnej i Górali Polskich.
Oprawę muzyczną pełnił zespół regionalny „Grojcowianie”. Mszę św. koncelebrował ks. proboszcz parafii z Wieprza prałat Józef Oleszko – kapelan Solidarności, a także księża z rodzimej wieprzańskiej parafii.

Wszystkim uczestnikom uroczystości serdecznie dziękuję!

Andrzej Madyda

Uroczystości w Warszawie