Solidarność Podbeskidzie Pogrzeb śp. Dariusza Kucharskiego

Pogrzeb śp. Dariusza Kucharskiego

Pogrzeb śp. Dariusza Kucharskiego

Udostępnij na:

18 lipca w Łodzi rodzina i przyjaciele pożegnali Dariusza Kucharskiego, członka Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, przewodniczącego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „S”.

Na uroczystościach pogrzebowych byli obecni związkowcy z całego kraju, w tym zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S” Tadeusz Majchrowicz oraz delegacje wielu regionów wraz z przedstawicielami Zarządów Regionów. Wśród nich był także przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. Wystawiono także kilkanaście pocztów sztandarowych.

Dariusz Kucharski zmarł 11 lipca 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 62 lata. Tak Zmarłego wspomina Stanisław Alot, przyjaciel Dariusza, a równocześnie wiceprzewodniczący Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”: – Zmarł Dariusz Kucharski, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”, członek Komisji Krajowej, ” delegat na Krajowy Zjazd Delegatów, wieloletni szef związkowego Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych w Łodzi, a także  redaktor łódzkiego „Regionalnego Informatora Związkowego”. W trudnej sytuacji przejmował Sekretariat poświęcając przyjaciołom emerytom i rencistom i ich sprawom dużo więcej czasu, niż wynikałoby z ustawowych godzin pracy. Zachęcał odchodzących z pracy związkowców do kontynuacji zrzeszania się w „Solidarności”, do tworzenia sekcji regionalnych, do przekazywania spostrzeżeń seniorów władzom Związku i politykom. Miał wielką wiedzę, ogromnie wiele wspomnień z życia Związku i polityki, których już nie spisze, a o których czasem opowiadał. Był ciepłym człowiekiem, cierpliwym i wyrozumiałym. Mimo własnych chorób nie oszczędzał się w pracy, chciał wszystko zrobić już teraz. Odszedł. Straciliśmy kolegę, kumpla, przyjaciela – kogoś wyjątkowego. Bóg tak chciał.

Udostępnij na: