Solidarność Podbeskidzie „Od Solidarności do wolności”

„Od Solidarności do wolności”

„Od Solidarności do wolności”

Udostępnij na:

Tuż przed dniem Święta Niepodległości podczas uroczystej gali niepodległościowej w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Historycznego, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Od Solidarności do wolności”.Od-Solidarności-do-wolności-3Organizatorem tego konkursu jest oświęcimskie Starostwo Powiatowe oraz MDK, a patronat nad tym przedsięwzięciem objęły oddziały Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i Krakowie oraz zarządy „Solidarności” regionów Podbeskidzie i Małopolska.

W finale spotkało się 28 uczniów z siedmiu szkół średnich Oświęcimia i Kęt. Najlepiej z konkursowymi pytaniami poradził sobie Kamil Malec z oświęcimskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego. Tuż za nim uplasowały się Aleksandra Wiśniowska i Katarzyna Chrząszcz, obie reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach.

osw-1Podczas gali w OCK odbyło się nie tylko ogłoszenie wyników tego konkursu (a także innych, także organizowanych przez MDK), ale także wręczenie nagród dla zwycięzców. Jednym z ich fundatorów była podbeskidzka „Solidarność”, a wśród osób, które pogratulowały zwycięzcom, był członek prezydium ZR Podbeskidzia Piotr Gołąb.

Na zakończenie spotkania przez zebranymi wystąpili licealiści z Kęt i Oświęcimia, którzy zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.

 

Udostępnij na: