Solidarność Podbeskidzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Udostępnij na:

Jak co roku 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddaliśmy hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia pomordowanym przez komunistów. „Solidarność” wzięła udział w uroczystościach, zorganizowanych m.in. w Bielsku-Białej, Żywcu, Szczyrku.

P3016708Tego dnia o godz. 17.00 z placu Opatrzności Bożej wyruszył dziewiąty Marsz Żołnierzy Wyklętych. Wśród lilkuset uczestników byli przedstawiciele Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, którzy w imieniu związkowców złozyli wiązanki kwiatów w miejcach kaźni polskich patriotów – pod murami budynków przy ulicach Stojałowskiego i Krasińskiego, w których mieściły się siedziby UB.

Marsz zakończył się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie została odprawiona msza święta w intencji więzionych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

Podobne uroczystości odbyły się m.in. w Żywcu – rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Floriana, a następnie były kontynuowane pod budynkiem dawnej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ulicy Dworcowej 2 oraz przy pomniku żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury. Pamięć Żołnierzy Wyklętych uczczono także w Kamesznicy, Milówce i Szczyrku.

P3016719P3016741P3016731

Udostępnij na: