Solidarność Podbeskidzie Kierowcy w Rychwałdzie

Kierowcy w Rychwałdzie

Kierowcy w Rychwałdzie

Biskup Piotr Greger przewodniczył Mszy św. sprawowanej 22 lipca w bazylice w Rychwałdzie w intencji kierowców i podróżujących.

416715_Va62_a004_83O bezpieczeństwo na drogach modlili się uczestnicy 20. pielgrzymki instruktorów i egzaminatorów bielskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy przybyli do Rychwałdu wraz z parlamentarzystami, przedstawicielami władz różnych szczebli. Pielgrzymkę tradycyjnie zorganizowali związkowcy z „Solidarności” WORD.

– Od każdego z uczestników ruchu drogowego zależy nasze wspólne bezpieczeństwo. Nikt z nas nie chce słuchać o kolejnych wypadkach na drodze, gdzie giną ludzie, a wielu zostaje naznaczonych kalectwem – podkreślał w homilii bp Greger, apelując o rozwagę na drodze, unikanie wszelkiej brawury, a także o kulturę jazdy, której często brakuje.   Procesja eucharystyczna zakończyła uroczystą Mszę Świętą. Przestrzegał przed jazdą po spożyciu alkoholu i pozwalaniem na taką jazdę innym. – To jest poważny grzech będący rezultatem całkowitej bezmyślności – mówił bp Greger, wzywając do przestrzegania przepisów drogowych chroniących ludzkie życie.   

416679_0XKN_a011_83416698_NNao_a034_83

Podczas Mszy św. pielgrzymujący związkowcy “Solidarności” z WORD przekazali motocykl, przeznaczony dla franciszkańskich misjonarzy w Ugandzie. Ufundowali go przy wsparciu związkowców z innych organizacji związkowych, między innymi FCA Poland, oraz Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.  

Na zakończenie Eucharystii bp Greger pobłogosławił pojazdy i kierowców, a także rowerzystów uczestniczących w kolejnej akcji “Rozkręć wiarę”.  

Alina Świeży-Sobel

Źródło: bielsko.gosc.pl

 

Author: Rzecznik