Solidarność Podbeskidzie Bogdan Szozda ponownie pokieruje Metalowcami

Bogdan Szozda ponownie pokieruje Metalowcami

Podczas XXVIII Kongresu Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ “S” delegaci wybrali na przewodniczącego Rady Sekretariatu Bogdana Szozdę, reprezentującego MOZ NSZZ „S” FCA (d. Fiat Auto Poland) w Bielsku-Białej oraz Krajową Sekcję Przemysłu Motoryzacyjnego.

metal 2XXVIII Sprawozdawczo-Wyborczy Kongres Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ Solidarność odbył się 25 czerwca w miejscowości Rytro w Beskidzie Sądeckim.
Zaproszenie do udziału w  Kongresie przyjęli koledzy ze związków metalowców z Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier i Belgii. Wśród gości byli również Louis Colunga – Zastępca Sekretarza Generalnego Industrial Europa i Atle Høie – asystent Sekretarza Generalnego Industrial Global.
W trakcie obrad Delegaci Kongresu przyjęli stanowiska w sprawach: zwiększenia odpisu na ZFŚS, wzrostu płac w przemyśle, przeciwdziałania wobec przemocy w miejscu pracy oraz zmian w ustawie z grudnia 2008 o emeryturach pomostowych, których treść zamieszczona zostanie w przyszłym tygodniu.
Sekretariat Metalowców jest jedną z największych branżowych struktur Związku skupiającą siedem krajowych sekcji – Hutnictwa, Branży Metalowców, Przemysłu Motoryzacyjnego, Lotniczego, Zbrojeniowego, Okrętowego i Elektromaszynowego – łącznie ponad 45 tys. pracowników.

sis/k, foto: A. Ratajczyk