Przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”, Alfred Bujara w wywiadzie dla TVP INFO o projekcie Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele:

Alfred tvp info

Alfred Bujara o inicjatywie ograniczenia handlu w niedziele – link do pełnego wywiadu

 

 

„Do trzech razy sztuka”, Przewodniczący Sekcji Handlu „S” przypomniał w ten sposób, że w Polsce jest to już trzecia próba wprowadzenia ograniczenia handlu w niedziele. 

Alfred Bujara podkreślił, że właściciele międzynarodowych sieci sklepów w krajach zachodnich dobrze traktują swoich pracowników. W Polsce natomiast, wykorzystuje się ich oraz sprzeciwia tak przyjaznej im inicjatywie jak ograniczenie handlu w niedziele. „To jest szczyt hipokryzji” mówi Przewodniczący, gdyż mając u siebie w kraju zamknięte sklepy, w Polsce nie chcą do tego dopuścić.

Przemęczenie pracowników – negatywny wpływ na społeczeństwo

Szef handlowej „Solidarności” zaznacza, że pracownicy w handlu są przeciążeni pracą. Doskwiera im wiele chorób oraz duży stres, ponieważ obłożenie pracy na pracowników w Polsce jest dwa razy większe niż w tych samych sklepach na zachodzie, przy o wiele niższej płacy oraz gorszych warunkach pracy. Dlatego też zdecydowano się na konsultacje społeczne w sprawie łamania praw pracownika w tym sektorze, co w zaowocowało w projekt Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, co jest „dopiero początkiem” dobrych zmian, jakie mogą nastąpić dla pracowników w handlu.

 

 

Translate »