Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń

NSZZ "Solidarność"

JYSK przeciwko „Solidarności” – Sąd przyznał rację związkowcom

We wtorek 28 listopada br., w Sądzie Rejonowym w Radomsku odbyła się sprawa sądowa z powództwa pracodawcy Jysk Sp. z o.o. przeciwko Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jysk w sprawie ujawnienia danych osobowych. Sąd oddalił powództwo pracodawcy.

Przejdź

A Niedziela będzie dla nas...

24 listopada Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca przyszłego roku pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu będzie handlowa. W 2019 roku sklepy będą czynne tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu, a od 2020 roku wszystkie niedziele będą wolne od pracy w handlu.

Przejdź

Wspólna deklaracja w sprawie telepracy w europejskim sektorze bankowym

W dniu 17 listopada 2017 r. Europejscy partnerzy społeczni sektora bankowego podpisali wspólną deklarację w sprawie telepracy w europejskim sektorze bankowym.d

Przejdź

Oświadczenie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

Komitet Inicjatywy ustawodawczej wyraża stanowczy sprzeciw wobec postępowania posłów Sejmowej Komisji ds. Polityki Społecznej i Rodziny, którzy doprowadzili do całkowitego wypaczenia projektu obywatelskiego. 

Przejdź

Polacy chcą wolnych niedziel w handlu

76 proc. Polaków jest zdania, że wprowadzenie ograniczeń w handlu w niedziele nie stanowiłoby dla nich problemu – wynika z najnowszego sondażu Kantar Public dla Polskiego Radia 24.

Przejdź

Trzeba wzmocnić Państwową Inspekcję Pracy

Bez dodatkowych środków dla Państwowej Inspekcji Pracy należyta kontrola nad przestrzeganiem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele będzie niemożliwa – wskazuje handlowa Solidarność. Zgodnie z projektem ustawy budżetowej przyjętym przez Sejm, PIP ma dostać 23 mln zł... czytaj dalej

Dołącz do nas!

Masz problemy w pracy? Uważasz, że w Twoim zakładzie pracy potrzebny jest związek zawodowy? Porozmawiaj z kolegami i zaproponuj założenie NSZZ „Solidarność”.

Siedziba Sekretariatu. Odwiedź nas!

Pin It on Pinterest

Share This