Solidarność z białoruskimi związkowcami

Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara wsparł akcję wysyłania do ambasady Białorusi w Warszawie pocztówek w obronie szykanowanych działaczy związkowych. Jej organizatorem jest Komisja Krajowa.

Przejdź

Międzynarodowa akcja w obronie zwolnionego związkowca

Trwa międzynarodowa akcja wsparcia Dariusza Kawki, działacza NSZZ „Solidarność” zwolnionego z lubawskiego oddziału IKEA Industry Poland. Udział w akcji jest bardzo prosty, wystarczy wysłać petycję drogą elektroniczną.

Przejdź

Pracownicy Amazona przekonują się do „Solidarności”

Organizacja „Solidarności” działająca w Amazonie jest coraz liczniejsza. Tylko w styczniu w magazynie w Sosnowcu do związku zapisało się ponad 30 kolejnych osób. Pod koniec zeszłego roku w „S” zrzeszyli się pracownicy Amazona z Łodzi, a w najbliższych miesiącach komisja „Solidarności” powstanie także m.in. w magazynie w Świebodzinie.

Przejdź

Pismo kierowane do Pani Prezes Renaty Juszkiewicz

W hipermarketach godzinowe obroty po 21.00 stanowią poniżej 1 proc. całodziennego utargu – wyliczyła handlowa „Solidarność”. Zdaniem związkowców w obliczu kryzysu energetycznego sieci handlowe powinny skrócić godziny otwarcia sklepów. Apel w tej sprawie 9. listopada został skierowany do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Przejdź

Opinia do projektu Ustawy o polubownej działalności windykacyjnej i zawodzie windykatora.

Opinia Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność do projektu Ustawy o polubownej działalności windykacyjnej i zawodzie windykatora.

Przejdź

Związkowcy mają dość. Piszą do Ziobry. Chcą, by omijanie zakazu handlu było przestępstwem

„Przedsiębiorcom ‚opłaca się’ łamać prawo, tak długo, jak ich działalność oceniana jest jedynie przez pryzmat wykroczenia” – pisze szef „Solidarności” Piotr Duda do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Związkowcy mają dość obchodzenia prawa i chcą, aby złamanie zakazu handlu w niedziele było traktowane nie jako wykroczenie, a jako przestępstwo.

Przejdź

MARSZ PAPIESKI

2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II ulicami Warszawy przejdzie Marsz Papieski. Uczestnicy wyruszą o godzinie 11 z ronda im. Romana Dmowskiego, a następnie przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której o godz. 12.30 odprawiona... czytaj dalej

Film z protestu Pracowników Handlu w Warszawie 04.11.2021r.

Dołącz do nas!

Masz problemy w pracy? Uważasz, że w Twoim zakładzie pracy potrzebny jest związek zawodowy? Porozmawiaj z kolegami i zaproponuj założenie NSZZ „Solidarność”.

Translate »