Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń

NSZZ "Solidarność"

Akcja protestacyjna w obronie związkowców z Castoramy

25 listopada ok. 1000 osób protestowało przed siedzibą zarządu spółki Castorama Polska w Warszawie w obronie działaczy „Solidarności” dyscyplinarnie zwolnionych z pracy. W tym samym dniu przed sklepami sieci w całej Polsce przeprowadzono akcję ulotkową.
Przejdź

NSZZ||Solidarność|| oczekuje, że nowy rząd zmodyfikuje przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele

NSZZ”Solidarność” oczekuje, że nowy rząd zmodyfikuje przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele

Przejdź

2 mln pracowników narażonych na rakotwórczy bisfenol

Powoduje raka, niepłodność, otyłość i inne choroby cywilizacyjne. Obecność Bisfenolu A wykryto  w paragonach kasowych 7 z 8 wielkich sieci handlowych przebadanych na zlecenie handlowej „Solidarności”. Na kontakt ze szkodliwą substancją może być narażonych nawet 2 mln pracowników.

Przejdź

Spotkanie Krajowej Sekcji Bankowców

17 października odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Bankowców NSZZ „Solidarność”. Omawialiśmy sytuację w poszczególnych organizacjach zakładowych oraz analizowaliśmy kondycję polskiego sektora bankowego.

Przejdź

Czy rewolucja cyfrowa jest zagrożeniem dla pracowników sektora handlowego? A może – w związku z coraz częstszym zastosowaniem sztucznej inteligencji staje się powoli zagrożeniem dla ogółów pracowników?

Codziennością staje się automatyczne obliczanie wydajności pracowników. A za algorytmami podsumowującymi ludzką pracę idą konsekwencje prawne – na przykład zwolnienia z pracy.

Przejdź

Alfred Bujara szef handlowej Solidarności został wybrany wiceprzewodniczącym UNI Europa Commerce

Zjazd europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu i usług odbył się w dniach 15-16 października w Bukareszcie.

Przejdź

Dołącz do nas!

Masz problemy w pracy? Uważasz, że w Twoim zakładzie pracy potrzebny jest związek zawodowy? Porozmawiaj z kolegami i zaproponuj założenie NSZZ „Solidarność”.

Wywiad Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Banków,
Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność Alfreda Bujary w TVN 24

Wywiad Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Banków,
Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność Alfreda Bujary w Radiu Maryja.

Siedziba Sekretariatu. Odwiedź nas!

Pin It on Pinterest

Share This