W dniu 10.01.2011r doszło do podpisania POROZUMIENIA W SPRAWIE PILOTAŻU NOWEGO NABORU CZŁONKÓW DO NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, zwanego indukcją. Ze strony TESCO dokument podpisali: prezes Ryszard Tomaszewski oraz wiceprezes Czesław Grzesiak z naszej strony natomiast przewodnicząca naszego związku Katarzyna Sawicka.

Oznacza to, że podczas szkoleń wstępnych dla nowych pracowników, 15 minut będzie zarezerwowane dla związku zawodowego NSZZ „Solidarność”. Nasi przedstawiciele będą mówili o tym co to jest związek i co daje przynależność do związku. Jak już napisałem, podpisany dokument jest pilotażem całego programu, który będzie trwał przez 12 miesięcy, a sklepy które będą brały w nim udział to HM Lubin i HM Stalowa Wola. Liczymy, że po roku testowania, uda nam się wprowadzić go w pozostałych sklepach. Uważamy, że to wielka szansa na rozwój naszej organizacji.

Po podpisaniu dokumentu miała miejsce miła uroczystość wręczenia medalu oraz dyplomu dla naszej organizacji. Wyróżnienie to złożył na ręce Katarzyny Sawickiej zastępca przewodniczącego Regionu Małopolska Adam Lach.

Na koniec Komisja Zakładowa miała możliwość omówienia najważniejszych problemów zgłaszanych przez pracowników sklepów TESCO . Prezes jak i wiceprezes wysłuchali nas i dali nam możliwość przygotowania na następne spotkanie rozwiązań na zaistniałe sytuacje.

Przy okazji Komisja Zakładowa ustaliła termin następnego spotkania w swoim gronie, które zaplanowano na 25-26 stycznia. W tym czasie będziemy mogli m.in. wytyczyć ścieżkę, jaką będzie podążał związek w obecnym roku.

Translate »