„Solidarność” Pracowników Handlu składa serdeczne podziękowania wszystkim pracodawcom sektora handlu, którzy odpowiedzieli pozytywnie na coroczny apel Związku „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” i zamykają w Wigilię sklepy o godz. 14.00.

Wigilia to dzień szczególnie silnie zakorzeniony w polskiej tradycji. Praca w godzinach popołudniowych, wtedy kiedy większość Polaków przygotowuje się do Wieczerzy Wigilijnej, to zdecydowanie zły obyczaj. Mamy nadzieję, że handel do godz.14.00 w Wigilię stanie się standardem, o który pracownicy już nigdy nie będą musieli zabiegać, ani o nim przypominać.
Dziękujemy mediom za współudział i nagłaśnianie naszej kampanii. Dzięki Wam opinia publiczna poznała z jakim problemem stykali pracownicy handlu i ich rodziny.
Z wielkim zadowoleniem obserwujemy, że nasze wysiłki przyniosły pozytywny skutek. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim zdecydowana większość sklepów dyskontowych super- i hipermarketów 24 grudnia będzie czynna najpóźniej do godziny 14.00.
W związku z powyższym prosimy media, aby powtarzały nasz apel o wcześniejsze robienie świątecznych zakupów, a nie na ostatnią chwilę.
Z życzeniami radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Alfred Bujara
Przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu
NSZZ „Solidarność”

Translate »